Devil Takes A Bride

Okładka książki Devil Takes A Bride Gaelen Foley
Okładka książki Devil Takes A Bride
Gaelen Foley Wydawnictwo: Ivy Press Cykl: Książę (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Książę (tom 5)
Ivy Press
2004-04-27
2004-04-27
0-8041-1975-9

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo ciekawa książka, Polecam.

Bardzo ciekawa książka, Polecam.

Zaczyna się od tragedii, ale przechodzimy w dość szybkim tempie do innych wątków. Twardy Devlin wciąż nienasycony i szuka zemsty, Lizzie z kolei bardzo realnie podchodzi do życia i wie czego chce. I dzieje się - mamy miłość, morderstwo, kłamstwa, poszukiwanie winnych. Akcja toczy się szybko i nie sposób się nudzić. Jedyne, co mi nie pasowało, to sytuacja, kiedy Quint próbuje poderwać, uprowadzić, czy coś gorszego nastolatkę. Za to gwiazdka mniej.

W zasadzie wszystkie książki tej autorki mi się podobają. Mają podobny klimat. Romans historyczny dobrze osadzony w swoich czasach. Ciekawi bohaterowie i element mroczny, kryminalny. Nie irytują przeciąganiem akcji i czuć, ze autorka napracowała się, by je doszlifować.

Przez 3/4 powieści wszystko podobało mi się w tej książce. Każdy wątek miał sens, fabuła była intrygująca oraz interesująca. Bohaterzy z niezwykłą charyzmą, ponadto ich problemy były realne, a nie oderwane od rzeczywistości. Chemia pomiędzy Lizzi i Devem to jest to. Ale jak to zwykle bywa nie można mieć wszystkiego. Pod koniec powieści autorka zaczyna serwować czytelnikowi takie pierdololo, że miejscami odechciewa się czytać tę książkę. Po pierwsze dostajemy Aleca, który zachowuje się jak pies ogrodnika. Po drugie wypływa jakiś durny pojedynek, który kończy się tak szybko jak się zaczął i nie ma najmniejszego sensu dla fabuły. Po trzecie Quint planujący poderwać 16-latkę, no nie, po prostu nie. Przechodząc do zakończenia zaczyna się coś tam dziać i fabuła wraca na właściwe tory, ale nie osiąga już takiego poziomu (po zastosowaniu wyżej wymienionych zabiegów) jak na początku.

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek. Idealna na zimowy wieczór przy gorącej czekoladzie :)

Czytadło, ale nieźle wciąga. Polecam

Czytadło, ale nieźle wciąga. Polecam

Mi się podobała :) Ciekawa, pełna humoru książka,którą się czyta od deski do deski :)

Lizzy to w każdym calu świetna bohaterka, chociaż dzięki poprzednim powieściom z serii miałam o niej troszkę inne wyobrażenie.
Żelazna dama- nie do podrobienia ;)

Żelazna dama- nie do podrobienia ;)

Całkiem zgrabny romans z wątkiem kryminalnym w tle. Nieźle się czyta, akcja wartka, udane dialogi.

Tylko....mocno zgrzyta tempo tegoż romansu adekwatne raczej do przygody na wiejskiej dyskotece w podrzędnej remizie - ale zupełnie nie pasujące do obyczajowości XIX-wiecznej Anglii i dobrze wychowanych panien z towarzystwa. Może zdarzały się bardziej frywolne jednostki, ale... to przecież przeciwieństwo Lizzie. Charakterologicznie to zupełnie nie gra, taka rozsądna, niezależna, poukładana dziewczyna...? no niechby odczekali choć ze dwa tygodnie:)

Nie rozumiem zupełnie czemu autorka zaczyna historię od łóżka a spotkałam tak mało prawdopodobny scenariusz już w kolejnej książce.

Love & Story- jest jak najbardziej.
Jest love i story, przygoda i humor, bohaterskie czyny i zbrodnie... dobrze się czyta a to najważniejsze.

Love & Story- jest jak najbardziej.

• Romans historyczny
  • Romans