Makijaż. Sztuka przemiany

Wydawnictwo: Galaktyka
Making Faces
poradniki
przecinkowa

Kultowy poradnik makijażu Jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich makijażystów – Kevyn Aucoin, dzieli się swoimi sekretami: nie tylko wyjaśnia techniki makijażu i metody jego aplikacji, ale też pokazuje, jak wykorzystać tę wiedzę do kreowania szerokiej gamy wizerunków. Wśród kobiet, których metamorfozy znajdziesz w książce są nie tylko gwiazdy takie jak Cher, Julia Roberts, Gwyneth...

Kultowy poradnik makijażu
Wśród kobiet, których metamorfozy znajdziesz w książce są nie tylko gwiazdy takie jak Cher, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow czy Tina Turner, ale też wiele „zwykłych” kobiet, które Kevyn spotkał na swojej drodze i zaprosił do udziału w tworzeniu książki Makijaż – sztuka przemiany.
Pierwsza część książki obejmuje rady, pomysły i sztuczki pomocne przy upiększaniu (choć, jak mówi sam autor: „w makijażu nie ma sztywnych zasad”). W kolejnej części zobaczysz wspaniałe metamorfozy „zwykłych” kobiet, dzięki którym poznasz niesamowite możliwości przemiany, jakie daje makijaż. Ostatnia część to piękne zdjęcia znanych gwiazd, które za pomocą makijażu przeistaczają się w wampy, niewiniątka czy damy w stylu glamour. W każdym z rozdziałów Kevyn hojnie dzieli się wskazówkami technicznymi i wymienia produkty niezbędne do odwzorowania danego wizerunku.
Całość, przyprawiona niesamowitym poczuciem humoru autora, jego dystansem do siebie oraz zabawnymi opowieściami i wspomnieniami z dzieciństwa, sprawia, że Makijaż – sztuka przemiany czyta się jednym tchem.
W książce znajdziesz m.in.:
rady, pomysły i triki pomocne przy upiększaniu,
wspaniałe metamorfozy gwiazd – znanych aktorek i piosenkarek, ale także „zwykłych” kobiet,
porady dotyczące pielęgnacji skóry i jej przygotowania do aplikacji makijażu,
wskazówki techniczne i produkty niezbędne do wykreowania konkretnego wizerunku,
niesamowity humor autora, dzięki któremu przeczytasz książkę jednym tchem.

źródło opisu: Galaktyka Wydawnictwo

źródło okładki: Galaktyka Wydawnictwo

Mylengrave | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

To nie jest zła książka. Wcześniej nie znałam autora, a pozycję poleciła mi koleżanka delikatnie mówiąc zakręcona na punkcie makijażu. W ciekawy sposób opowiada o tym, że makijaż to naprawdę sztuka, bardzo obrazowe zdjęcia przedstawiają podstawy konturowania, rzeźbienia twarzy ogólnie pojętego, bardzo ładnie wytłumaczono depilację brwi. Jasne, jest tutaj wiele sztywnych reguł, które spokojnie można złamać, wiadomo, makijaż to zabawa, ładne jest to, co podoba się twórcy/noszącemu.
Wyjątkowo jak nigdy, bardzo spodobały mi się zapiski z prywatnego życia autora, wzmianki o tym, jak malował siostrę, to wszystko takie ciepłe i pokazuje to, że twarz jest płótnem, a makijaż malarstwem. Uwielbiam takie podejście, sama wyżywam się artystycznie na własnej twarzy. Każdy, kto wierzy w to, że makijaż to sztuka i można osiągnąć w niej mistrzostwo może sięgnąć po "sztukę przemiany". Obok względnie przyzwoitej treści umieszczono naprawdę ładne zdjęcia.

ella13z | 2017-02-05
werab | 2015-08-08