Przyjaciółki na zawsze

Wydawnictwo: Świat Książki
Friends Forever: How Girls and Women Forge Lasting Relationships
poradniki
Booka

Lekki i pouczający, pełen przykładów i świetnie udokumentowany przewodnik po kobiecej przyjaźni. Jak budować i pielęgnować dobre relacje, jak unikać pułapek? W książce, opartej na setkach rozmów z osobami w wieku od lat czterech do dziewięćdziesięciu czterech, autorki starannie badają biologiczne i kulturowe motywy społecznych powiązań między kobietami. Jaką rolę pełni przyjaźń w życiu dziewcząt i kobiet w różnych okresach ich rozwoju? Czego i w jaki sposób unikać, by relacje nie stały się toksyczne? Mądry, ciekawy, inspirujący poradnik.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/przyjaciolki-na-zawsze-...(?)

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/pub/mm/img/220/90086430.jpg

'' Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał. Wrogów poszukam sobie sam. ''

Kiedy wzięłam do ręki książkę '' Przyjaciółki na zawsze '' , momentalnie w mojej głowie otworzył się link do piosenki z której cytat rozpoczyna moją wypowiedź . Wprawdzie w tej piosence chodziło o inne czasy i o innych zupełnie ''przyjaciół'', jednak tłukła się w ona mojej głowie niemal cały czas poświęcony na lekturę książki Christine Borzumato-Gainey, Suzanne Degges-White.

Dwie kobiety, dwie przyjaciółki , napisały książkę o przyjaźni, myślę że skoro są wieloletnimi przyjaciółkami to wiedzą o czym piszą . Przyznać im trzeba że potraktowały temat bardzo kompleksowo, a jednocześnie z drobiazgowością niemal aptekarską. Co prawda jest to książka bardzo '' amerykańska '', czyli przykłady zaczerpnięte są od Amerykanek wychowanych jakby nie było w innym kręgu kulturowym , co w tej książce widać, zwłaszcza kiedy omawiana jest przyjaźń w wieku szkolnym i studenckim, jednak z drugiej strony, nie żyjemy już za...

książek: 1930
Pani Akne | 2019-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Książkę tę kupiłam kiedyś randomowo na wyprzedaży.
Spodziewałam się czegoś MERYTORYCZNEGO, dostałam natomiast STEK BZDUR.
Czytałam co lepsze kąski narzeczonemu i trudno było, doprawdy, przerwać nam tę karuzelę śmiechu.

Uraczę was jednym z cytatów (moim ulubionym notabene):
"Współczesne kobiety nadal organizują wielorakie działania społeczne w sposób otwarty na uczestnictwo zewnętrzne, posługując się symbolicznymi nazwami aktywnych zgromadzeń, takimi jak: >>kółka parafialne<<, >>kółka kroju i szycia<<, >>haftujące pszczółeczki<< itp. Słowo >>pszczółeczki<< w tej nazwie zostało zapewne wybrane z szacunku dla społecznej natury owadzich patronek".

Nie wiem doprawdy, w którym miejscu na ziemi współczesne kobiety spotykają się, aby haftować.
Chwila.
Na myśl przyszła mi jedyna opcja: MORMONI.

Pozycja ta została wydana w 2012 r. (w USA w 2011 r.) w dobie POWSZECHNEGO internetu i mass-mediów. Fakty, że autorki wyjaśniają (TAK, WYJAŚNIAJĄ) czym są sms-y, maile czy WIDEOTELEFONIA (padłam,...

Mary | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Nie dobrnęłam do końca, mimo że bardzo się starałam. Ta książka jest strasznie nużąca

sukkubi | 2016-12-09
Przeczytana: 2016 rok

Książka o przyjaźni, głównie między kobietami, z psychologicznego, biologicznego i socjologicznego punktu widzenia. Dostarczyła mi mnóstwa miłych wrażeń, przywołała wspomnienia dawnych i obecnych przyjaźni, przeniosła w czasie do dzieciństwa i przybliżyła oczekiwania, jakie mam do przyszłości i pielęgnowania swoich przyjaźni. Szczególnie lektura dwóch pierwszych części książki: "Dlaczego kobiety potrzebują przyjaciółek" i "Chronologia przyjaźni" budzi powyższe uczucia, pozwala pogodzić się z końcem jednych przyjaźni i upewnieniem się co do wagi tych nadal trwających. Co chwila widziałam twarz innej dziewczynki, dziewczyny, kobiety, które przewinęły się przez moje życie – wspaniała podróż.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, tezy i uzasadnienia wzbogacone są wypowiedziami kobiet, z którymi rozmawiały autorki i na podstawie których napisały tę książkę.
Większość tego co w niej przeczytamy wiemy i stosujemy intuicyjnie. Niby nic nas nie zaskakuje a jednak taka...

Ewcia123450 | 2016-03-07

Bardzo wiele dowiadujemy się na temat kobiet ale także i mężczyzn i ich relacji z otoczeniem. Moim zdaniek takie książki należy czytać według własnego uznania tematyki rozdziałów.

Domena | 2015-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Poradnik o przyjaźni.

Kupiłam go bo był na promocji a zainteresował mnie. Muszę przyznać, że wiele się z niego dowiedziałam. Na przykład wiele osób uważa, że kobiety potrzebują większej ilości znajomych niż mężczyźni, a ta książka potrafi to naukowo udowodnić!

Praktyczne ćwiczenia dzięki którym widzimy z kim jesteśmy najbliżej. Np. krajobraz przyjaźni.

Swoją drogą to miłe, że dwie przyjaciółki napisały książkę o przyjaźni.

Wbrew pozorom to nie jest puste gadanie o tym jak to kobiety plotkują, albo czym dla niektórych jest przyjaźń.
Wszystko jest oparte na badaniach! Do prostego stwierdzenia, że dziewczynki są bardziej rozwinięte emocjonalnie niż chłopcy jest kilka przypisów zawierających informacje o badaniach i o tym, kto owe badania przeprowadził!

Pomysły są poparte wypowiedziami badanych kobiet.

Warto wiedzieć, czym przyjaźń jest z innego punktu widzenia.

Ilość stron: 338
382 z przypisami i bibliografią)
To pierwsza książka tych autorek jaką przeczytałam. Zawiera wiedzę na temat przyjaźni. Trochę już czytałam o tym np. w takich gazetach jak Charaktery, Magazyn Coaching, a także w książkach psychologicznych z wiedzą i powieściach z wątkiem przyjaźni.
„Przyjaciółki na zawsze” to bardzo dobra lektura, ciekawa. Są tu przykłady, wypowiedzi różnych osób.
Polecam jeśli ktoś interesuje się Psychologią, Socjologią itp.

Świetne są też seriale o przyjaźni:
„Beverly Hills 90210” - kiedyś były też książki
„Przyjaciółki”