W tyglu Europy. Wzorce i bariery kulturowe w przedsiębiorstwach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Mind Your Manners
83-7255-218-5
biznes, finanse

Jak wyglądają zebrania w firmach szwedzkich, a jak we francuskich? Czego nigdy nie zrobią szefowi jego włoscy podwładni? Jakie prestiżowe korzyści skuszą Brytyjczyków, na jakie zaś liczą przybysze z Japonii? Książka Johna Mole'a jest przede wszystkim błyskotliwą analizą uwarunkowanych kulturowo różnic w postępowaniu pracodawców i pracowników z różnych krajów. Podpowiada również kompetentnie,...

Jak wyglądają zebrania w firmach szwedzkich, a jak we francuskich?
Czego nigdy nie zrobią szefowi jego włoscy podwładni?
Książka Johna Mole'a jest przede wszystkim błyskotliwą analizą uwarunkowanych kulturowo różnic w postępowaniu pracodawców i pracowników z różnych krajów. Podpowiada również kompetentnie, jak robić lepsze interesy, w sytuacji gdy znaleźliśmy się poza dobrze nam znanym terenem.
Autor pozwala prześledzić kluczowe elementy kultury organizacyjnej, takie jak: sposób prowadzenia zebrań,
postawy wobec pracy grupowej, konwencje porozumiewania się, cechy pożądane u menadżerów, ścieżki awansu, poglądy na rolę kobiet, inne strukturalne i organizacyjne cechy firm z różnych krajów.
Wszystko to wyrażone niezwykle precyzyjnym językiem i wzbogacone solidną podbudową społeczną, polityczną i gospodarczą.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!