ProBlogger. Jak czerpać zyski ze swojego bloga

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Onepress
ProBlogger: Secrets for Blogging Your Way to a Six-Figure Income
blog, Internet, blogosfera, coaching
poradniki
Dominik

Nie wierz pogłoskom mówiącym, że blogi najlepsze czasy mają już za sobą. Wręcz przeciwnie, zapotrzebowanie na ciekawe, unikalne, dobrej jakości treści nieustannie rośnie. Internetowe dzienniki przyciągają rzesze fanów i przysparzają dochodów. Teraz już nie musisz na własną rękę odkrywać, jak robią to zawodowcy. Ta książka, napisana przez starych wyjadaczy w branży, to nieocenione źródło informacji, dzięki któremu unikniesz wielu nieprzewidzianych pułapek, zaoszczędzisz cenny czas, zapewnisz sobie apetyczne źródło dochodów i staniesz się złotym dzieckiem blogosfery.

źródło opisu: Wydawnictwo Onepress, 2012

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/problogger-jak-czerpac-...»

Gosiarella | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

"ProBlogger. Jak czerpać zyski ze swojego bloga" jest poradnikiem napisanym przez dwójkę profesjonalnych blogerów: Darrena Rowse'a i Chrisa Garretta. Darren jest m.in. założycielem jednego z najpopularniejszych blogów ze wskazówkami dotyczącymi blogowania (ProBlogger.com), zaś Chris jest konsultantem ds. nowych mediów. Oboje są pełnoetatowymi blogerami, a ich strony przynoszą im wysokie zyski. W swojej książce dzielą się z czytelnikami zdobytą wiedzą. Na wstępie oboje wyjaśniają, jak wyglądała ich przygoda z blogowaniem i co sprawiło, że są teraz tym, kim są. Najważniejsze jednak jest to, że autorzy nie obiecują Ci złotych gór, lecz tłumaczą, że zarabianie na blogu wymaga czasu i wysiłku. Takie podejście to miła odmiana od poradników, które zapewniają, że wystarczy je przeczytać by zmienić swoje życie.

Najważniejszą kwestią, jaką muszę poruszyć przy omawianiu tej pozycji jest to, że książka nie dokońca koncentruje się na omawianiu technik zarabianiu na blogu (mimo tytułu)....

Krzysztof Mroczko | 2014-08-28

Mam pewien problem związany z czytaniem książek o tym, co dzieje się w sieci. Większość z nich wychodzi już jakby po fakcie, spóźniona właściwie w momencie druku. Inna część zajmuje się opisami wielkich kampanii reklamowych w korporacjach o wielomilionowych budżetach. W gruncie rzeczy obie opcje są mało przydatne do zrozumienia tego, co się dzieje. Podobne wrażenia mam po lekturze książki Problogger. Jak czerpać zyski ze swojego bloga. Czyta się to świetnie, ale na dobrą sprawę nauczyć się można raczej mało. Niemniej jednak czas jej poświęcony nie uważam za całkowicie stracony.

Autorzy – Darren Rowse i Chris Garrett – sami są blogerami. Nie tylko piszą blogi (odpowiednio: Problogger.com i chrisg.com), oni zarabiają na nich setki tysięcy dolarów rocznie. Próbują się podzielić swoim sukcesem, opisując krok po kroku własną żmudną drogę do bycia zawodowym blogerem, zarabiającym na swojej pasji. Obaj panowie przedstawiają swoją własną drogę do sukcesu, co nie powinno dziwić, bo w tym...

Gosia | 2013-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2013

Polecam książkę, nie tylko tym bloggerom którzy już teraz, na poważnie, myślą o zarabianiu na blogu.

Dużo tutaj rad na temat tego jak często pisać, czy tworzyć osobne blogi dla różnych treści, czy pisać wszystko na jednym, jak zdobywać publiczność itp.

Szczegółowa recenzja/elaborat: http://teracotta.pl/blog/recenzja-problogger-jak-czerpac-zyski-ze-swojego-bloga/

activefinch | 2012-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Przydatna książka dla tych wszystkich, którzy na poważnie chcą podejść do pisania i promocji swojego bloga. Autorzy dostarczają wiele wartościowych informacji (może z wyjątkiem rozdziału o kupnie i sprzedaży bloga - w Polsce temat chyba jeszcze niezbyt popularny). Sam wynotowałem kilkanaście pomysłów, które wdrożę na prowadzonym przeze mnie blogu.

Zzyciaksiazek | 2015-07-22
Przeczytana: październik 2013

Książka Rowse’a i Garrett’a to kompendium wiedzy o blogowaniu. Obecni, lub przyszli, twórcy znajdą wiele ciekawych rad i wskazówek, jak prowadzić blogi. I to tak, by nie tylko dawały radość, ale i przynosiły zyski.

Po lekturze „ProBlogger. Jak czerpać zyski ze swojego bloga” dowiesz się, z jakich narzędzi korzystać, by zachęcić potencjalnego czytelnika do odwiedzenia twojej strony. Zdobędziesz wiedzę m. in. o formach prowadzenia (korzystanie z ogólnodostępnych serwisów czy własnych szablonów), promocji (w tym media społecznościowe), urozmaicaniu treści (np. quizy lub konkursy z nagrodami) lub poprawieniu statystyk oglądalności (np. poprzez pozycjonowanie).

Autorzy podsuwają również informacje o tym, jak zarobić na blogu. Omawiają szczegółowo narzędzia i strategie pomagające osiągnąć ten cel. Oczywiście, nie wszystkie zaprezentowane strategie pasują jak ulał do realiów polskojęzycznej blogosfery, ale wiele pomysłów duetu Rowse & Garrett da się wykorzystać. I przekuć w...

moneygrabbing | 2016-04-27
Na półkach: Przeczytane, Blogowanie
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Polecam książkę wszystkim, którzy na poważnie chcą zająć się blogowanie i chcą w ten sposób zacząć zarabiać lub po prostu zwiększyć ruch poprzez sprawdzone działania. Prosty język, książkę łatwo i przyjemnie się czyta.

Adam | 2016-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book, Nauka