Tomizm. Wprowadzenie do filozofii św. Tomasza z Akwinu

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1586-1
religia
Revenga

Wznowienie poczytnego, przystępnie napisanego studium monograficznego, poświęconego najważniejszym zagadnieniom filozofii św. Tomasza. Czytelnik znajdzie tu omówienie problemu istnienia Boga i możliwości racjonalnego poznania Go, tomistyczną koncepcję człowieka i jego miejsca w świecie, podstawy etyki i moralności w wymiarze indywidualnym i społecznym, podstawy prawa i sprawiedliwości; kryteria oceny ustrojów politycznych, a wreszcie wskazanie celu i przeznaczenia człowieka.

źródło opisu: PAX, 2003

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-tomizm-118.html

Katarzyna | 2013-06-29

Wrócę do tej książki, gdyż na razie jest dla mnie za trudna. Ale polecam!

karol_swann | 2015-08-07
Magdalena | 2015-03-17