Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Savages

Savages
shockadelica

Part-time environmentalist and philanthropist Ben and his ex-mercenary buddy Chon run a Laguna Beach–based marijuana operation, reaping significant profits from their loyal clientele. In the past when their turf was challenged, Chon took care of eliminating the threat. But now they may have come up against something that they can’t handle—the Mexican Baja Cartel wants in, and sends them the message that a "no" is unacceptable. When they refuse to back down, the cartel escalates its threat, kidnapping Ophelia, the boys’ playmate and confidante. O’s abduction sets off a dizzying array of ingenious negotiations and gripping plot twists that will captivate readers eager to learn the costs of freedom and the price of one amazing high.

Following "the best summertime crime novel ever" (San Francisco Chronicle on The Dawn Patrol), bestselling author Winslow offers up a smash hit in the making. Savages is an ingenious combination of adrenaline-fueled suspense and true-crime reportage by a master thriller writer at the very top of his game.

źródło opisu: http://www.amazon.com/Savages-A-Novel-Don-Winslow/dp/1439183368

nadzieja1925 | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 18 października 2016

„Tak jak dzikusy. Jak piękni, wspaniali dzicy ludzie.”
Świat dzikich ludzi. Wojny narkotykowe. O!
„Miłość jest źródłem siły. Miłość jest źródłem słabości.”

U Bena i Chona trawka jest zawsze najlepsza. Gdy pewnego dnia meksykański kartel proponuje im współpracę, a oni odmawiają, świat dzikich ludzi staje się jeszcze bardziej dziki. Teraz stawka jest wysoka, gdyż Ofelia (dziołszka obu panów) zostaje porwana. W czasie szalonych poczynań chłopaków, O leży sobie w łóżku wraz z telewizją i internetem, czekając na wybawienie. Koniec.

Nie mój styl, nie ten gatunek. Przeżyłam, przeczytałam, ale szału nie było.

hanterkaa | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Na pewno nie popieram decyzji o uznaniu powieści Winslowa za jedną z dziesięciu najlepszych książek 2010 roku przez "New York Timesa".Książka nie zaskoczyła mnie w żaden sposób.Mamy tu do czynienia z nieskomplikowaną fabułą,płytkimi wątkami i kiepskimi dialogami.Ale niekiedy zwroty akcji zaskakują a bohaterów trudno nie polubić.To dwie rzeczy,do których nie mogę się zbytnio przyczepić.Książkę czyta się szybko,ale w moim przypadku nie z powodu zaciekawienia tylko szybkiego jej zakończenia.

Ksychopata | 2013-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2013

Dzięki oryginalnej formie narracji książkę czyta się błyskawicznym tempie...pozwala to wejść w atmosferę książki i zapomnieć o istniejący, świecie...jakby człowiek siedział w kinie i oglądał dobre kino akcji w 3D...
Książka jest przeznaczona zdecydowanie dla osób dorosłych...gdyż pisana jest językiem pozbawionym jakiejkolwiek wrażliwość, dzikim, nieokiełznanym...a sceny przemocy opisane w dosyć brutalny sposób...więc niech małolaty nie karmią wyobraźni takimi książkami...
Ekranizacja filmowa i sama książka na bardzo dobrym, równorzędnym poziomie...!!!

geokuba | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Ponoć pierwsze zdanie w książce jest kluczowe. Tutaj zajmuje ono całą stronę: „Pierdolcie się”.
Od razu otworzyło zamek mego serca.

Moja pierwsza książka tego Autora i jestem pod wrażeniem. Facet trafia w mój czuły punkt operując zupełnie innymi środkami niż byłem przyzwyczajony. Opowiadając, zwraca się bezpośrednio do czytelnika: rozumiecie? czujecie to? Albo prowadząc dialog z czytelnikiem:

„W Iraku i w Afganistanie giną ludzie, a w prasowych nagłówkach króluje Anna Nicole Smith.
Kto taki?
No właśnie.”

Rewelacyjna lektura. Miałem niezłą frajdę w czasie jej lektury. Uwielbiam takie książki.

Nawet wybrałem do niej ciekawe piwo. Ale o tym to tu:

Crimelpoint | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na film, który chciałam obejrzeć. Jednak muszę powiedzieć, że zdecydowanie nie są to moje klimaty. Choć książkę czytało się szybko, była ona po prostu nudna.

Rozdziały są bardzo krótki, powieść ta też nie jest długa, więc jest to lektura na kilka godzin. Jednak w ogóle mnie nie wciągnęła. Nie było tutaj nic, na co bym czekała. Naprawdę się zawiodłam.

Piotrek | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Jeśli uważacie, że nowa książka Rowling - "Trafny wybór" jest tylko dla dorosłych - mylicie się. Książką dla dorosłych są "Dzikusy". Dawno nie czytałem takiej książki - z jednej strony bardzo fragmentaryczne rozdziały z drugiej spójna i szalona akcja. Dialogi? Dialogi są proste bo napisane przez życie, a dokładnie przez ulicę, miejsce wojny gangów i karteli narkotykowych. Postaci? Nietuzinkowe gnojki, którzy nie powinni się znaleźć obok siebie w tym samym miejscu. A jednak. Jednym słowem: fantastyczna historia z bezlitosnym humorem i odzywkami na każdym kroku. Po czym poznać fajną książkę? Po zakończeniu? Wręcz przeciwnie - po początku. Pierwszy rozdział to tylko dwa słowa, ale od razu zachęcają do dalszego czytania. :) Polecam przeczytać.

gosiak | 2012-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Dynamiczna akcja, przepełniona obrazami przemocy, dzikiego seksu, walk karteli narkotykowych i ciągłego balansowania na granicy moralności. „Savages: ponad bezprawiem” to powieść tylko dla dorosłych o mocnych nerwach!
Don Winslow opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, uwikłanych w przemysł narkotykowy, którzy dzięki specjalnej mieszance marihuany stają się okrutnie bogaci. Wraz z dziewczyną z zamożnego domu tworzą nierozłączną trójkę, która dzieli się dosłownie wszystkim... Dosłownie… Sielanka życia komplikuje się, gdy na ich drodze pojawia się szefowa narkotykowego kartelu – Elena, która, chcąc przejąć stery w ich działalności, stosuje wobec mężczyzn okrutny szantaż. Do czego są zdolni aby chronić ukochaną osobę? Wulgarny, ostry, przestępczy język, odważna treść pozbawiona jakiejkolwiek cenzury i gangsterska tematyka zachwyciły Olivera Stone’a, więc już wkrótce będzie można zobaczyć, jak wygląda akcja książki na wielkim ekranie. Warto jednak sięgnąć po powieść przed premierą...

Natalia | 2016-03-21

Kupiłam, bo była w promocji. Kupiłam, bo oglądałam dawno temu film. Momentami się gubiłam i zastanawiałam się, czy gdybym wcześniej nie widziała filmu to dalej łapałabym się, kto jest kim. Czyta się ją w zawrotnym tempie, ale całkiem przyjemnie (choć nie wiem, na ile trafne to określenie zważywszy na lejącą się dookoła krew). Chwilami nie mogłam się od niej oderwać. Tak polubiłam Bena, że aż chciałam żeby książka miała kilka kartek więcej i jednak zakończenie miała inne... Kończąc myśl: polecam na "rozluźnienie" ;)

Mimi xrayofbooks | 2014-03-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

(...) Oczywiście więcej zdradzać Wam nie zamierzam, ale jak zwykle poruszę kilka najbardziej tkwiących mi w pamięci wątków po lekturze Savages. Jest to jeden z nielicznych tytułów, gdzie bohaterowie uwikłani w miłosny trójkąt w proporcji jedna kobieta i dwóch mężczyzn, osobiście nie wolę bad boya, a wrażliwego myśliciela - Bena. Jeśli chodzi o Ofelię, nie jest to do końca typ dziewczyny, którą mogę polubić, natomiast swoją niefrasobliwością i tumiwisizmem wprowadza w powieści element humorystyczny. No ok, może mam trochę dziwne poczucie humoru. Jednak polecam jej dialogi z Bako i samą postać Biernie Agresywnej Królowej Orange.

Kolejnym wartym wspomnienia jest sposób, w jaki Don Winslow tworzy opowieść. Rozdziały są jak krótkie sceny, mignięcia, błyski. Bohaterowie mają twarde serca albo twarde tyłki. Często to i to jednocześnie, co sprawia, że na granicy meksykańskiej trudniej jest im zginąć. Mężczyźni nie mają uczuć, bo tak trzeba. Większą miłością, niż swoje kobiety, darzą...

Moniss S | 2018-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Don Winslow w swoim dorobku ma już sporo napisanych kryminałów/ thrillerów i to w zadziornym stylu, dziwię się że w Polsce jest mało popularny.
"Savages" to moje pierwsze spotkanie z "Tarrantiono literatury" i już od pierwszej kartki wiedziałam, że dobrze trafiłam. Powieść jest wciągająca, dynamiczna, wulgarna, brutalna i uzależniająca. Świetnie nadaje się na reset, a potem tylko chce się więcej.