Sarajevo 1914
Bałkany, Jugosławia, Serbia
tomthumb

Tom I i II. Książka Vladimira Dedijera, prawnika i historyka jugosłowiańskiego, to pasjonująca lektura dla każdego, komu nieobojętne są sprawy polityki europejskiej XX wieku. W sposób przejrzysty, jeżykiem jak najprostszym, sięgając bardzo często po cytat, przedstawia autor interesujące i kontrowersyjne problemy okresu, który w politycznej historii Europy miał znaczenie zasadnicze i...

Tom I i II.

Książka Vladimira Dedijera, prawnika i historyka jugosłowiańskiego, to pasjonująca lektura dla każdego, komu nieobojętne są sprawy polityki europejskiej XX wieku. W sposób przejrzysty, jeżykiem jak najprostszym, sięgając bardzo często po cytat, przedstawia autor interesujące i kontrowersyjne problemy okresu, który w politycznej historii Europy miał znaczenie zasadnicze i przełomowe. Szczególne miejsce w książce zajmuje zagadnienie terroryzmu, analiza tego, tak przerażającego zjawiska współczesnego świata. Z dystansem należy odnieść się jedynie do przewijającej się gdzieniegdzie myśli Dedijera o dopuszczalności tej formy walki politycznej.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie