Pokrycia lakierowe na drewnie

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
poradniki

Drewno zajmuje poczesne miejsce pośród materiałów stosowanych w różnych dziedzinach współczesnej cywilizacji. Pomimo, iż nie dorównuje w niektórych zastosowaniach technicznych takim materiałom jak stal czy beton, jego pozycja jest niepodważalna.Wszędzie tam, gdzie drewno nas otacza, np. w pomieszczeniach mieszkalnych w formie mebli lub boazerii, ma się poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Wielu z nas marzy o eleganckim domu wykonanym z drewna.Właśnie rozwiązanie w zakresie architektóry budowli z drewna dowodzą niezbicie jego przydatności jako nowoczesnego materiału konstrukcyjnego.