Lubimyczytać.pl to:
ponad 666 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

seria/cykl wydawniczy
sherlock holmes tom 3
wydawnictwo
Algo Sp. z o.o. Wydawnictwo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7.24 (3526 ocen i 183 opinie)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
joker555 | 2013-10-27
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2013

Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^
Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!

Joasia | 2014-04-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

To moje pierwsze spotkanie z książkowym Sherlockiem Holmesem i sama nie rozumiem, dlaczego będąc miłośniczką kryminałów, spotkanie to nastąpiło dopiero teraz:) Być może liczne ekranizacje przygód detektywa z Baker Street sprawiły, że wydawało mi się, iż wiem o nim już wszystko. Dopiero popularność świetnego serialu BBC "Sherlock" obudziła w mnie ciekawość tego, jaki był pierwowzór. "Pies Baskervillów" nie zawiódł mnie. Powieść ma mroczny,angielski klimat, potrafi zainteresować oraz zaskoczyć i zachęca do lektury kolejnych przygód Sherlocka Holmesa i dr Watsona. Polecam!:):)

Nickollina | 2014-04-15
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Niezwykle ciekawa, tajemniczość owej powieści sprawia, że chce się jak najszybciej dowiedzieć zakończenia i pożera ją kilkudziesięcioma stronicami naraz. Wciąga niesamowicie.

Veronique | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna część przygód Sherlocka Holmesa!

Tym razem dwójka najlepszych przyjaciół ma za zadanie odszukać sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Do Londynu, na dobrze znaną nam ulicę Baker Street, przyjeżdża Doktor Mortimer, który opowiada starą legendę na temat psa czającego się na moczarach. Wszyscy są przekonani, że to zwierzę stoi za śmierć wszystkich spadkobierców majątku Baskervillów. Po dobrze obmyślonym planie przez Sherlocka, Doktor Watson zostaje wysłany z ostatnim spadkobiercą, sir Henrym, do posiadłości. Jego zadanie jestem nie spuszczać sir Henry'ego z oka. John, spędzając tam długi okres, odkrywa wcześniej nieznane elementy całej sprawy i informuje na bieżąco o wszystkim detektywa, pisząc długie sprawozdania.

Książkę oceniam jako bardzo dobrą. Ta jest dłuższa od pozostałych, przynajmniej takie odnoszę wrażenie albo trafiłam akuratnie na takie wydanie. Zawiera dużo opisów, czyta się ją z zapartym tchem i ciekawością co nastąpi dalej.

Ponownie jestem zauroczona tym, ja...

dziekan | 2014-01-05
Przeczytana: grudzień 2013

Swoją przygodę z Sherlockiem Holmesem zacząłem właśnie od "Psa Baskerville'ów" i mogę powiedzieć jedno - całkowicie zatraciłem się w tej książce.
Holmes i Watson muszą zmierzyć się tym razem z tajemniczą legendą krążącą od lat po Baskerville Hall. Niewyjaśniona śmierć członków rodu Baskerville'ów powoduje, że przyjaciel rodziny, doktor Mortimer, zwraca się do Sherlocka Holmesa z prośbą o pomoc. Podobno sprawcą morderstw jest tytułowy pies. Holmes, nie dając wiary w działanie zjawisk nadprzyrodzonych, stara się za wszelką cenę wyjaśnić mroczną zagadkę.
Fabuła książki wciąga już od samego początku. Czytelnik może stopniowo, strona po stronie, wczuć się w rozumowanie znanego detektywa i stara się razem z nim rozwikłać tajemniczą zagadkę. Cała książka utrzymana jest w klimacie grozy, którą dodatkowo potęguje miejsce akcji - moczary, bagna.
Małym minusem jest dość przewidywalne już pod koniec książki zakończenie. Liczyłem na mały zwrot akcji. Mimo to, daję 10/10!

Epikur | 2014-04-18

Moim zdaniem najlepsza książka o przygodach londyńskiego detektywa. może dlatego, że bardzo przypadło mi do gustu miejsce akcji: mroczna angielska miejscowość położona nad bagnami. do tego pies z piekła rodem, postać z pogranicza tego i tamtego świata.
książka mnie wciągnęła. jej mroczny charakter momentami trzymał w napięciu.
kolejną rzeczą na + jest to, że autor w tym przypadku odstąpił od dzieleni utworu na 2 części.
Nie jest ona jednak tak dobra jak się spodziewałem. zakończenie mnie osobiście nie zaskoczyło (a przynajmniej osoba za wszystko odpowiedzialna).

Adrian | 2014-04-01
Przeczytana: 31 marca 2014

Całkiem udana powieść. Największą odmianą była mała ilość samego Sherlocka w Sherlocku. Przez większość czasu zagadkę starał się rozwiązywać dr Watson. Przyjemna lektura, wciągająca, rozbudowana w porównaniu do krótkich opowiastek. Po skończeniu "Psa Baskervillów" nie odczuwam jeszcze zmęczenia słynnym detektywem, mimo przebrnięcia już ponad połowy "Księgi wszystkich dokonań..." Polecam

Mela | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Najlepsza z książek a może jedna z wielu najlepszych.
Miałam gęsią skórkę czytając ją, a przeczytałam w dwa dni. Ten klimacior starej Anglii, mokradeł i zamczyska. Jest intryga, jest zbrodnia i są oni - dwaj gentelmeni :) I love it!! :)

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

Mery | 2012-11-01
Przeczytana: październik 2012

Od dość długiego czasu w parze z książkami papierowymi idą audiobooki czy e-booki. Od tegoż również czasu, napawają mnie niechęcią. Jak to? Moje uwielbiane powieści, zazwyczaj pachnące starością lub farbą drukarską, upchane w czytnik? Albo zrzucone na mp3, czytane przez obcą osobę? Wydawało mi się to wręcz profanacją.

Nie można mi zarzucić braku dobrej woli. Owszem, próbowałam czytać w wersji elektronicznej (jednak bez czytnika było to śmiechu warte) i próbowałam również słuchać (tutaj również w roli głównej mój komputer). Jednak po chwili wsłuchiwania się czy też wpatrywania w ekran miałam zwyczajnie dość. I wróciłam do moich „papierzysk”. Aż wreszcie dopadło mnie coś nazywanego Brak Czasu Dla Książki. Około północy, z mokrymi włosami (bo kto by jeszcze miał czas suszyć czy prostować) i klejącymi się oczyma, leżałam dzielnie w łóżku, próbując przeczytać choć jeden rozdział. Jednak po prostu nie miałam siły. Powieki same opadały, a ja zasypiałam. Budziłam się, biegłam do szkoły, pot...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto