Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

Autor:
Cykl: Sherlock Holmes (tom 3)
tłumaczenie
Łozińska-Małkiewicz Ewa
The Hound of The Baskervilles
wydawnictwo
Algo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7,29 (4156 ocen i 212 opinii)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

Opinie czytelników
Evik | 2014-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 maja 2014

Już sama okładka tej książki jest przerażająca...

Pies Baskerville'ów istnieje naprawdę. Jest stworzeniem z krwi i kości i biedny, kto go spotka na swojej drodze. Do złej sławy przyczyniła się pewna legenda i związana z tym klątwa ciążąca na rodzie Baskerville'ów, miejsce i pora w jakiej to zwierzę się pojawia, nieodpowiedzialny właściciel oraz parę tricków nadających psu upiorny, przerażający wygląd.

Sherlock Holmnes i jego przyjaciel Watson mają rozwiązać zagadkę i pomóc ostatniemu potomkowi Baskerville'ów sir Henry'emu objąć w posiadanie zamek i majątek.

Sir Henry'emu grozi niebezpieczeństwo. Poprzedni właściciel Baskerville Hall umarł w tajemniczych okolicznościach.
Czy była to sprawka okropnego psa, czy jeszcze ktoś inny maczał w tym palce? I w jaki sposób wyjaśnić istnienie tajemniczej zjawy wyjącej na moczarach?

Mefisto | 2014-05-24

Uwielbiam tą książkę!
Bardzo spodobał mi się koncept na jej napisanie oraz jego wykonanie.
Język jakim posługuje się autor hipnotyzuje czytelnika tak,że nie może się odciągnąć od "Psa Baskervillów".Całość dopełnia ciekawy sposób narracji,piękne opisy otoczenia i niesamowicie uwikłana sieć intryg.
Końcówka wstrząsa czytelnikiem i zostawia go pragnącego więcej i więcej.
Książka ukazuje jak bardzo musiał być inteligentny autor,który ją napisał.
Polecam.

Adrian | 2014-04-01
Przeczytana: 31 marca 2014

Całkiem udana powieść. Największą odmianą była mała ilość samego Sherlocka w Sherlocku. Przez większość czasu zagadkę starał się rozwiązywać dr Watson. Przyjemna lektura, wciągająca, rozbudowana w porównaniu do krótkich opowiastek. Po skończeniu "Psa Baskervillów" nie odczuwam jeszcze zmęczenia słynnym detektywem, mimo przebrnięcia już ponad połowy "Księgi wszystkich dokonań..." Polecam

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

W tym opowiadaniu o przygodach Sherlocka Holmesa Doyle ukazuje swoją wszechstronność, mieszając wątek detektywistyczny z elementami wiktoriańskiej powieści grozy.
Sam Sherlock jest tu mało obecny, za to lepiej poznajemy jego przyjaciela doktora Watsona. Opowiadanie te czytałam w dość przestarzałym tłumaczeniu pani Eugenii Żmijewskiej, ale już po kilku stornach przyzwyczaiłam się do bardzo zachowawczego stylu (zero "drogich Watsonów", zawsze tylko "pan, panie Watson"). Polecam, jak zwykle nigdy nie wiadomo, co Sherlock wymyśli, kiedy się pojawi i co odkryje.

joker555 | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 października 2013

Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^
Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!

Anna | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Jedna z lepszych historii o Sherlocku Holmsie. Wyjątkowo zawiła fabuła usadowiona w mrocznym, mglistym klimacie. Coś w sam raz dla miłośników kryminałów. Miłość, manipulacja, morderstwa i oczywiście żądza pieniądza. To wszystko na tle legendy o demonicznym psie, będącym przekleństwem rodziny Baskerville'ów. Czy nowemu spadkobiercy, przy pomocy oczywiście Sherlocka Holmsa i doktora Johna Wotsona, uda się przezwyciężyć klątwę i przeżyć?
Polcema

Małgorzata | 2014-03-24
Przeczytana: 23 marca 2014

W życiu każdego miłośnika książek przychodzi taki czas, kiedy zmęczony tułaniem się pomiędzy pozycjami głęboko beznadziejnymi a tomiszczami wymagającymi objaśnień do przypisów przypisów, jednostka taka zwraca się ku klasyce, licząc na rozrywkę na poziomie, który nie wymaga usunięcia połowy mózgu. Pozycja, o której piszę spełnia ów warunek, zatem z pełną odpowiedzialnością uznać ją mogę za godną polecenia.

Paweł_Rejdak | 2013-12-28

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza pozycja autora. Doskonale zbudował klimat i atmosferę tej opowieści. Kiedy to czytałem, to nie tylko byłem w innym świecie, co powinna gwarantować każda dobra książka, ale przede wszystkim nie mogłem się doczekać kiedy znów zasiądę do czytania na swojej ulubionej kanapie :).
Proszę mnie źle nie zrozumieć, książka jest "na jeden wieczór", ale tak bardzo mi się podobała, że postanowiłem ją sobie podzielić na kilka dni, aby dłużej być w krainie niesamowitych doznań i wrażeń.
Bagna G. Mire do dziś są dla mnie czymś, do czego uśmiecham się w myślach :)
Uczciwe 10/10.

kinkiet | 2012-08-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Przyjemna lektura. Co prawda nie dorównuje bogactwem przeżyć, przygód i intryg filmowym poczynaniom Holmesa & Watsona, ale stanowi klasykę w samą w sobie, która nie nuży. Sama nie wiem czemu, ale lubię, gdy w kryminałach występuje element fantastyczny, jakaś legenda, czy ludowe podanie, które można racjonalnie wyjaśnić.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,