Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

seria/cykl wydawniczy
sherlock holmes tom 3
wydawnictwo
Algo Sp. z o.o. Wydawnictwo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7.24 (3517 ocen i 182 opinie)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
joker555 | 2013-10-27
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2013

Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^
Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!

Veronique | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna część przygód Sherlocka Holmesa!

Tym razem dwójka najlepszych przyjaciół ma za zadanie odszukać sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Do Londynu, na dobrze znaną nam ulicę Baker Street, przyjeżdża Doktor Mortimer, który opowiada starą legendę na temat psa czającego się na moczarach. Wszyscy są przekonani, że to zwierzę stoi za śmierć wszystkich spadkobierców majątku Baskervillów. Po dobrze obmyślonym planie przez Sherlocka, Doktor Watson zostaje wysłany z ostatnim spadkobiercą, sir Henrym, do posiadłości. Jego zadanie jestem nie spuszczać sir Henry'ego z oka. John, spędzając tam długi okres, odkrywa wcześniej nieznane elementy całej sprawy i informuje na bieżąco o wszystkim detektywa, pisząc długie sprawozdania.

Książkę oceniam jako bardzo dobrą. Ta jest dłuższa od pozostałych, przynajmniej takie odnoszę wrażenie albo trafiłam akuratnie na takie wydanie. Zawiera dużo opisów, czyta się ją z zapartym tchem i ciekawością co nastąpi dalej.

Ponownie jestem zauroczona tym, ja...

dziekan | 2014-01-05
Przeczytana: grudzień 2013

Swoją przygodę z Sherlockiem Holmesem zacząłem właśnie od "Psa Baskerville'ów" i mogę powiedzieć jedno - całkowicie zatraciłem się w tej książce.
Holmes i Watson muszą zmierzyć się tym razem z tajemniczą legendą krążącą od lat po Baskerville Hall. Niewyjaśniona śmierć członków rodu Baskerville'ów powoduje, że przyjaciel rodziny, doktor Mortimer, zwraca się do Sherlocka Holmesa z prośbą o pomoc. Podobno sprawcą morderstw jest tytułowy pies. Holmes, nie dając wiary w działanie zjawisk nadprzyrodzonych, stara się za wszelką cenę wyjaśnić mroczną zagadkę.
Fabuła książki wciąga już od samego początku. Czytelnik może stopniowo, strona po stronie, wczuć się w rozumowanie znanego detektywa i stara się razem z nim rozwikłać tajemniczą zagadkę. Cała książka utrzymana jest w klimacie grozy, którą dodatkowo potęguje miejsce akcji - moczary, bagna.
Małym minusem jest dość przewidywalne już pod koniec książki zakończenie. Liczyłem na mały zwrot akcji. Mimo to, daję 10/10!

Adrian | 2014-04-01
Przeczytana: 31 marca 2014

Całkiem udana powieść. Największą odmianą była mała ilość samego Sherlocka w Sherlocku. Przez większość czasu zagadkę starał się rozwiązywać dr Watson. Przyjemna lektura, wciągająca, rozbudowana w porównaniu do krótkich opowiastek. Po skończeniu "Psa Baskervillów" nie odczuwam jeszcze zmęczenia słynnym detektywem, mimo przebrnięcia już ponad połowy "Księgi wszystkich dokonań..." Polecam

Mela | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Najlepsza z książek a może jedna z wielu najlepszych.
Miałam gęsią skórkę czytając ją, a przeczytałam w dwa dni. Ten klimacior starej Anglii, mokradeł i zamczyska. Jest intryga, jest zbrodnia i są oni - dwaj gentelmeni :) I love it!! :)

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

Nickollina | 2014-04-15
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Niezwykle ciekawa, tajemniczość owej powieści sprawia, że chce się jak najszybciej dowiedzieć zakończenia i pożera ją kilkudziesięcioma stronicami naraz. Wciąga niesamowicie.

Mery | 2012-11-01
Przeczytana: październik 2012

Od dość długiego czasu w parze z książkami papierowymi idą audiobooki czy e-booki. Od tegoż również czasu, napawają mnie niechęcią. Jak to? Moje uwielbiane powieści, zazwyczaj pachnące starością lub farbą drukarską, upchane w czytnik? Albo zrzucone na mp3, czytane przez obcą osobę? Wydawało mi się to wręcz profanacją.

Nie można mi zarzucić braku dobrej woli. Owszem, próbowałam czytać w wersji elektronicznej (jednak bez czytnika było to śmiechu warte) i próbowałam również słuchać (tutaj również w roli głównej mój komputer). Jednak po chwili wsłuchiwania się czy też wpatrywania w ekran miałam zwyczajnie dość. I wróciłam do moich „papierzysk”. Aż wreszcie dopadło mnie coś nazywanego Brak Czasu Dla Książki. Około północy, z mokrymi włosami (bo kto by jeszcze miał czas suszyć czy prostować) i klejącymi się oczyma, leżałam dzielnie w łóżku, próbując przeczytać choć jeden rozdział. Jednak po prostu nie miałam siły. Powieki same opadały, a ja zasypiałam. Budziłam się, biegłam do szkoły, pot...

BlackAngel | 2014-04-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Pewnego dnia do Sherlocka Holmesa przychodzi spadkobierca majątku Baskervill'ów i prosi o wyjaśnienie tajemniczej śmierci i mrożącej krew w żyłach legendy. Mogłoby się zadawać, że jest to nie osiągalne, jednak Holmes dzięki niezwykłej dedukcji swojego myślenia i pomocy Watsona rozwiązuje to nieprzeniknioną zagadkę.
Arthur Conan Doyle napisał niezwykła trzymająca w napięciu powieść. W przeciwieństwie do niektórych książek, tutaj prawie do samego końca nie jesteśmy pewni, kto jest sprawcą. Autor pisząc w ten sposób powieść sprawia, że nie sposób się oderwać dopóki nie skończy się całej książki. Również bardzo podoba mi się to, że książka pisana jest z punktu widzenia Watsona, ponieważ jeśli była by z punktu widzenia Holmesa, czytanie nie sprawiało by już takiej frajdy, gdzie czeka się kiedy to on opowie jak wydedukował wszystkie te rzeczy, aby rozwiązać zagadkę.
Książka obowiązkowa dla każdego fana powieści detektywistycznych.

Kolejne spotkanie z panami Holmes i Watsonem. Tym razem na mrocznych wrzosowiskach Dartmoor. Niesamowitym jest, że pomimo iż od początku wiedziałam, że tytułowy pies jest mistyfikacją i tak książka wyrwała na mnie ogromne wrażenie. Obraz ponurych jesiennych wrzosowisk wyzierał z każdej kartki aż człowiek drżała, czy nie usłyszy psiego wycia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica