Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "sherlock holmes". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Łozińska-Małkiewicz Ewa
The Hound of The Baskervilles
wydawnictwo
Algo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7.25 (3762 ocen i 196 opinii)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Paweł_Rejdak | 2013-12-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza pozycja autora. Doskonale zbudował klimat i atmosferę tej opowieści. Kiedy to czytałem, to nie tylko byłem w innym świecie, co powinna gwarantować każda dobra książka, ale przede wszystkim nie mogłem się doczekać kiedy znów zasiądę do czytania na swojej ulubionej kanapie :).
Proszę mnie źle nie zrozumieć, książka jest "na jeden wieczór", ale tak bardzo mi się podobała, że postanowiłem ją sobie podzielić na kilka dni, aby dłużej być w krainie niesamowitych doznań i wrażeń.
Bagna G. Mire do dziś są dla mnie czymś, do czego uśmiecham się w myślach :)
Uczciwe 10/10.

Anna | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Jedna z lepszych historii o Sherlocku Holmsie. Wyjątkowo zawiła fabuła usadowiona w mrocznym, mglistym klimacie. Coś w sam raz dla miłośników kryminałów. Miłość, manipulacja, morderstwa i oczywiście żądza pieniądza. To wszystko na tle legendy o demonicznym psie, będącym przekleństwem rodziny Baskerville'ów. Czy nowemu spadkobiercy, przy pomocy oczywiście Sherlocka Holmsa i doktora Johna Wotsona, uda się przezwyciężyć klątwę i przeżyć?
Polcema

Małgorzata | 2014-03-24
Przeczytana: 23 marca 2014

W życiu każdego miłośnika książek przychodzi taki czas, kiedy zmęczony tułaniem się pomiędzy pozycjami głęboko beznadziejnymi a tomiszczami wymagającymi objaśnień do przypisów przypisów, jednostka taka zwraca się ku klasyce, licząc na rozrywkę na poziomie, który nie wymaga usunięcia połowy mózgu. Pozycja, o której piszę spełnia ów warunek, zatem z pełną odpowiedzialnością uznać ją mogę za godną polecenia.

kinkiet | 2012-08-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Przyjemna lektura. Co prawda nie dorównuje bogactwem przeżyć, przygód i intryg filmowym poczynaniom Holmesa & Watsona, ale stanowi klasykę w samą w sobie, która nie nuży. Sama nie wiem czemu, ale lubię, gdy w kryminałach występuje element fantastyczny, jakaś legenda, czy ludowe podanie, które można racjonalnie wyjaśnić.

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

Joasia | 2014-04-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

To moje pierwsze spotkanie z książkowym Sherlockiem Holmesem i sama nie rozumiem, dlaczego będąc miłośniczką kryminałów, spotkanie to nastąpiło dopiero teraz:) Być może liczne ekranizacje przygód detektywa z Baker Street sprawiły, że wydawało mi się, iż wiem o nim już wszystko. Dopiero popularność świetnego serialu BBC "Sherlock" obudziła w mnie ciekawość tego, jaki był pierwowzór. "Pies Baskervillów" nie zawiódł mnie. Powieść ma mroczny,angielski klimat, potrafi zainteresować oraz zaskoczyć i zachęca do lektury kolejnych przygód Sherlocka Holmesa i dr Watsona. Polecam!:):)

NK-Ewa | 2014-05-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

'Pies Baskervillów' Arthura Conan Doyle'a to było moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Pierwsze i najlepsze. Pamiętam, że czytałam to jak szalona. Zakochałam się w tej powieści... W bohaterach, w sztuce dedukcji. Powróciłam do niej i czuję, że będę jeszcze to w przyszłości czytała. Książka naprawdę świetna, jedna z moich ulubionych.

Kurebayashi | 2013-09-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

moja absolutnie ulubiona powieść o Sherlocku Holmesie :)) genialna!

Zuziuchna | 2011-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2011

Jednym z moich ulubionych gatunków literackich są kryminały, czy też thrillery. Czytam zarówno te nowsze, także te starsze. Najlepszy czas na nie? Zdecydowanie - wakacje. Uwielbiam książki pani Christie, więc wstyd nie czytać żadnej książki o najsławniejszym detektywie- Sherlocku Holmesie. Na początek postanowiłam spróbować z najbardziej znaną powieścią- Psem Baskervillów.
Historia rozpoczyna się od wizyty doktora Mortimera, który zwraca się z prośbą do sławnego detektywa, by rozwiązał zagadkę śmierci jego przyjaciela- Charlesa Baskervilla, właściciela wielkiego dworu na wrzosowiskach. Wszystko wskazuje na to, że umarł on ze strachu, a przybysz przedstawia rękopis opowiadający o klątwie ciążącej nad rodem denata. Ze Stanów przybywa ostatni spadkobierca- sir Henry, a Holmes prosi swojego przyjaciela, doktora Watsona by razem z przybyszem udał się do dworu. To właśnie doktor Watson jest narratorem całej powieści, relacjonuje on przebieg śledztwa, ujawnia swoje listy do Holmesa, przez c...

Luciana | 2014-04-03
Przeczytana: styczeń 2014

Trzecia część przygód Holmes'a. Bardzo ciekawa i po tę książkę sięgnęłam jako pierwszą. Mama trochę popsuła mi frajdę odkrycia zagadki, bo się wygadała o co w niej chodziło, bo próbowała sobie przypomnieć czy to o tym była ta część. Jak zwykle cieniutka powieść, jednak troszkę mi się dłużyła, za długo dochodzili do rozwiązania zagadki. Jednak bardzo podobało mi się, że bohaterowie się rozdzielili, a Sherlock nadzorował swego przyjaciela. No i oczywiście scena w jaskini, tak była bardzo ciekawa. I to kim okazała się piękna sąsiadka. Miła lektura dla fanów zagadek.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto