Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "sherlock holmes". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Łozińska-Małkiewicz Ewa
The Hound of The Baskervilles
wydawnictwo
Algo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7.26 (3814 ocen i 200 opinii)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Malinowa | 2014-08-06

Sherlockiem Holmesem interesowałam się jeszcze zanim postanowiłam nabyć jakąś książkę o nim. Ta książka była moim pierwszym spotkaniem ze słynnym detektywem. Opowiada o nietypowym zleceniu które dostaje Holmes. Chodziło o to żeby wytropić sprawcę wielu zabójstw w rodzinie Baskervillów oraz o zgłębienie tajemnicy dziciej bestii żyjącej na baganch.

Lektura wciągnęła mnie niemal od chwili gdy zaczęłam ją czytać. Jest tak niesamowita a jej werdykt okazuje się być tak nieprawdopodobny że postanowiłam przeczytać ją po raz drugi.

W tym opowiadaniu o przygodach Sherlocka Holmesa Doyle ukazuje swoją wszechstronność, mieszając wątek detektywistyczny z elementami wiktoriańskiej powieści grozy.
Sam Sherlock jest tu mało obecny, za to lepiej poznajemy jego przyjaciela doktora Watsona. Opowiadanie te czytałam w dość przestarzałym tłumaczeniu pani Eugenii Żmijewskiej, ale już po kilku stornach przyzwyczaiłam się do bardzo zachowawczego stylu (zero "drogich Watsonów", zawsze tylko "pan, panie Watson"). Polecam, jak zwykle nigdy nie wiadomo, co Sherlock wymyśli, kiedy się pojawi i co odkryje.

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

joker555 | 2013-10-27
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2013

Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^
Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!

Anna | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Jedna z lepszych historii o Sherlocku Holmsie. Wyjątkowo zawiła fabuła usadowiona w mrocznym, mglistym klimacie. Coś w sam raz dla miłośników kryminałów. Miłość, manipulacja, morderstwa i oczywiście żądza pieniądza. To wszystko na tle legendy o demonicznym psie, będącym przekleństwem rodziny Baskerville'ów. Czy nowemu spadkobiercy, przy pomocy oczywiście Sherlocka Holmsa i doktora Johna Wotsona, uda się przezwyciężyć klątwę i przeżyć?
Polcema

Małgorzata | 2014-03-24
Przeczytana: 23 marca 2014

W życiu każdego miłośnika książek przychodzi taki czas, kiedy zmęczony tułaniem się pomiędzy pozycjami głęboko beznadziejnymi a tomiszczami wymagającymi objaśnień do przypisów przypisów, jednostka taka zwraca się ku klasyce, licząc na rozrywkę na poziomie, który nie wymaga usunięcia połowy mózgu. Pozycja, o której piszę spełnia ów warunek, zatem z pełną odpowiedzialnością uznać ją mogę za godną polecenia.

Paweł_Rejdak | 2013-12-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza pozycja autora. Doskonale zbudował klimat i atmosferę tej opowieści. Kiedy to czytałem, to nie tylko byłem w innym świecie, co powinna gwarantować każda dobra książka, ale przede wszystkim nie mogłem się doczekać kiedy znów zasiądę do czytania na swojej ulubionej kanapie :).
Proszę mnie źle nie zrozumieć, książka jest "na jeden wieczór", ale tak bardzo mi się podobała, że postanowiłem ją sobie podzielić na kilka dni, aby dłużej być w krainie niesamowitych doznań i wrażeń.
Bagna G. Mire do dziś są dla mnie czymś, do czego uśmiecham się w myślach :)
Uczciwe 10/10.

kinkiet | 2012-08-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Przyjemna lektura. Co prawda nie dorównuje bogactwem przeżyć, przygód i intryg filmowym poczynaniom Holmesa & Watsona, ale stanowi klasykę w samą w sobie, która nie nuży. Sama nie wiem czemu, ale lubię, gdy w kryminałach występuje element fantastyczny, jakaś legenda, czy ludowe podanie, które można racjonalnie wyjaśnić.

Dominika | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 14 lipca 2014

Opublikowano również na: http://bookjedenwie.blogspot.com/

Klasyk, którego wstyd nie znać, a który swoje w kolejce musiał odczekać. Z klasykami i z książkami, które każdy znać powinien i które każdy czytał jest ten problem, że nic nowego się już nie powie. Ciężko więc o takich pisać, a na moje nieszczęście przeczytałam ostatnio dwie takie książki i teraz nie mam za bardzo wyboru i możliwości odkładania takiej recenzji na później.
Historię tego śledztwa poznajemy z perspektywy doktora Watsona. Do Holmesa przychodzi doktor Mortimer, który opowiada mu o śmierci Karola Barkerville’a oraz o legendzie dotyczącej psa czyhającego na członków tej rodziny. Do Londynu przybywa sir Henry, ostatni spadkobierca Baskerville’ów, który decyduje się zamieszkać w rodowym zamczysku. Holmes wysyła doktora Watsona razem z doktorem Mortimerem i baronetem do posiadłości nakazując mu sporządzanie i przekazywanie mu dokładnych raportów z przyszłych wydarzeń i obserwacji, które poczyni. Detektywi ni...

Joasia | 2014-04-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

To moje pierwsze spotkanie z książkowym Sherlockiem Holmesem i sama nie rozumiem, dlaczego będąc miłośniczką kryminałów, spotkanie to nastąpiło dopiero teraz:) Być może liczne ekranizacje przygód detektywa z Baker Street sprawiły, że wydawało mi się, iż wiem o nim już wszystko. Dopiero popularność świetnego serialu BBC "Sherlock" obudziła w mnie ciekawość tego, jaki był pierwowzór. "Pies Baskervillów" nie zawiódł mnie. Powieść ma mroczny,angielski klimat, potrafi zainteresować oraz zaskoczyć i zachęca do lektury kolejnych przygód Sherlocka Holmesa i dr Watsona. Polecam!:):)

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku