Okładka książki Pies Baskervillów

Pies Baskervillów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "sherlock holmes". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Łozińska-Małkiewicz Ewa
The Hound of The Baskervilles
wydawnictwo
Algo
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
typ
papier
maciek
7.26 (3792 ocen i 199 opinii)

Opis książki

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

W tym opowiadaniu o przygodach Sherlocka Holmesa Doyle ukazuje swoją wszechstronność, mieszając wątek detektywistyczny z elementami wiktoriańskiej powieści grozy.
Sam Sherlock jest tu mało obecny, za to lepiej poznajemy jego przyjaciela doktora Watsona. Opowiadanie te czytałam w dość przestarzałym tłumaczeniu pani Eugenii Żmijewskiej, ale już po kilku stornach przyzwyczaiłam się do bardzo zachowawczego stylu (zero "drogich Watsonów", zawsze tylko "pan, panie Watson"). Polecam, jak zwykle nigdy nie wiadomo, co Sherlock wymyśli, kiedy się pojawi i co odkryje.

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

joker555 | 2013-10-27
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2013

Moja pierwsza przygoda z Sherlockiem Holmesem ... i napewno nie ostatnia ^^
Wiele osób, które polecały mi przygody tego detektywa ostrzegało mnie, że na początku mogę się nudzić, dopiero poźniej akcja stanie się ciekawsza. Absolutnie się z nimi nie zgadzam. Już na początku to jak Sherlock i Watson dowiedzieli się mnóstwo rzeczy o pewnej osobie oglądając jej laskę do podpierania było dla mnie świetne. Sama bym tego lepiej nie wymyśliła ^^ Co za tym idzie już lece do koleżanki pożyczyć kolejną część z przygód Sherlocka Holmesa, a tę mogę polecić spokojnie wszystkim czytelnikom ponieważ nawet mnie, antyfanowi kryminałów wyjątkowo przypadła do gustu!

Anna | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Jedna z lepszych historii o Sherlocku Holmsie. Wyjątkowo zawiła fabuła usadowiona w mrocznym, mglistym klimacie. Coś w sam raz dla miłośników kryminałów. Miłość, manipulacja, morderstwa i oczywiście żądza pieniądza. To wszystko na tle legendy o demonicznym psie, będącym przekleństwem rodziny Baskerville'ów. Czy nowemu spadkobiercy, przy pomocy oczywiście Sherlocka Holmsa i doktora Johna Wotsona, uda się przezwyciężyć klątwę i przeżyć?
Polcema

Paweł_Rejdak | 2013-12-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza pozycja autora. Doskonale zbudował klimat i atmosferę tej opowieści. Kiedy to czytałem, to nie tylko byłem w innym świecie, co powinna gwarantować każda dobra książka, ale przede wszystkim nie mogłem się doczekać kiedy znów zasiądę do czytania na swojej ulubionej kanapie :).
Proszę mnie źle nie zrozumieć, książka jest "na jeden wieczór", ale tak bardzo mi się podobała, że postanowiłem ją sobie podzielić na kilka dni, aby dłużej być w krainie niesamowitych doznań i wrażeń.
Bagna G. Mire do dziś są dla mnie czymś, do czego uśmiecham się w myślach :)
Uczciwe 10/10.

Małgorzata | 2014-03-24
Przeczytana: 23 marca 2014

W życiu każdego miłośnika książek przychodzi taki czas, kiedy zmęczony tułaniem się pomiędzy pozycjami głęboko beznadziejnymi a tomiszczami wymagającymi objaśnień do przypisów przypisów, jednostka taka zwraca się ku klasyce, licząc na rozrywkę na poziomie, który nie wymaga usunięcia połowy mózgu. Pozycja, o której piszę spełnia ów warunek, zatem z pełną odpowiedzialnością uznać ją mogę za godną polecenia.

kinkiet | 2012-08-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Przyjemna lektura. Co prawda nie dorównuje bogactwem przeżyć, przygód i intryg filmowym poczynaniom Holmesa & Watsona, ale stanowi klasykę w samą w sobie, która nie nuży. Sama nie wiem czemu, ale lubię, gdy w kryminałach występuje element fantastyczny, jakaś legenda, czy ludowe podanie, które można racjonalnie wyjaśnić.

Joasia | 2014-04-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

To moje pierwsze spotkanie z książkowym Sherlockiem Holmesem i sama nie rozumiem, dlaczego będąc miłośniczką kryminałów, spotkanie to nastąpiło dopiero teraz:) Być może liczne ekranizacje przygód detektywa z Baker Street sprawiły, że wydawało mi się, iż wiem o nim już wszystko. Dopiero popularność świetnego serialu BBC "Sherlock" obudziła w mnie ciekawość tego, jaki był pierwowzór. "Pies Baskervillów" nie zawiódł mnie. Powieść ma mroczny,angielski klimat, potrafi zainteresować oraz zaskoczyć i zachęca do lektury kolejnych przygód Sherlocka Holmesa i dr Watsona. Polecam!:):)

NK-Ewa | 2014-05-02

'Pies Baskervillów' Arthura Conan Doyle'a to było moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Pierwsze i najlepsze. Pamiętam, że czytałam to jak szalona. Zakochałam się w tej powieści... W bohaterach, w sztuce dedukcji. Powróciłam do niej i czuję, że będę jeszcze to w przyszłości czytała. Książka naprawdę świetna, jedna z moich ulubionych.

Dominika | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 14 lipca 2014

Opublikowano również na: http://bookjedenwie.blogspot.com/

Klasyk, którego wstyd nie znać, a który swoje w kolejce musiał odczekać. Z klasykami i z książkami, które każdy znać powinien i które każdy czytał jest ten problem, że nic nowego się już nie powie. Ciężko więc o takich pisać, a na moje nieszczęście przeczytałam ostatnio dwie takie książki i teraz nie mam za bardzo wyboru i możliwości odkładania takiej recenzji na później.
Historię tego śledztwa poznajemy z perspektywy doktora Watsona. Do Holmesa przychodzi doktor Mortimer, który opowiada mu o śmierci Karola Barkerville’a oraz o legendzie dotyczącej psa czyhającego na członków tej rodziny. Do Londynu przybywa sir Henry, ostatni spadkobierca Baskerville’ów, który decyduje się zamieszkać w rodowym zamczysku. Holmes wysyła doktora Watsona razem z doktorem Mortimerem i baronetem do posiadłości nakazując mu sporządzanie i przekazywanie mu dokładnych raportów z przyszłych wydarzeń i obserwacji, które poczyni. Detektywi ni...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica