Pies Baskervillów

Cykl: Sherlock Holmes (tom 3)
Wydawnictwo: Algo
1 346
2 033
tłumaczenie
Łozińska-Małkiewicz Ewa
The Hound of The Baskervilles
Sherlock, Holmes, Pies, Baskervillów
maciek

Inne wydania

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły. Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

źródło opisu: http://www.empik.com/pies-baskervillow-doyle-arthu...(?)

Malarka gwiazd
Amelia Noguera

7,71 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
15Beka | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Moja pierwsza styczność z Sherlockiem Holmesem i to dopiero teraz pod wpływem czekającego mnie sprawdzianu z lektury.Klasyk, już go znam.
Pochłania się szybko. Cały czas coś się dzieje.
Postać naszego detektywa jest dość fascynująca. Przede wszystkim przez jego ścisły umysł i nagromadzoną przez życie wiedzę.
Wątek z psem został sprytnie poprowadzony.Rodzinna legenda, w którą aż idzie uwierzyć.Mały dreszczyk emocji dostarczony przy okazji nocnych wędrówek po moczarach otaczających zamek Baskervillów. To wszystko w świetny sposób ukształtowało całą fabułę i rozwiązanie zagadki.

paprotkowa | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jak dotąd - najlepsza książka Doyle'a spośród tych, które już przeczytałam. Przede wszystkim znalazłam tu świetny klimat starodawnego domostwa, otoczonego przez wrzosowiska, lasy i wzgórza. Sceneria rodem z horroru...

Profesorek | 2014-07-17

O Sherlocku Holmesie słyszał każdy.
Od kilku lat przymierzałem się do przeczytania choćby jednej z jego przygód, ale wciąż moje ręka sięgała po coś o codziennym zwykłym życiu. W takim rozrachunku Sherlock dopadł mnie sam, w gimnazjum, kiedy "Pies Baskervillów" okazał się lekturą.
Mimo że ze sprawdzianu wyciągnąłem ledwo dostateczny, książka bardzo mi się podobała. Podziwiam pana Doyle'a za to, jak potrafi nabałaganić tak, że nie masz pojęcia, kogo by tu usadzić na krzesełku dla podejrzanych. Sądzę jednak, że w tej książce - mimo rzeczywiście zaskakującego finału - sprawa wyjaśnia się zbyt wcześnie. Po przeczytaniu 2/3 książki wiedziałem już, kto jest sprawcą.
Na szczęście jednak do końca nie wiadome było, jak wygląda sprawa z psem - potencjalną zjawą. Czyżby w książce o Sherlocku Holmesie pojawiła się fantastyka? Ten problem wyjawiony zostaje praktycznie na ostatnich kartkach.
Jak najbardziej do przeczytania dla wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili!

Paulina | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Otóż w końcu sam Sherlock Holmes stanął na mojej drodze! Długo nie ciągnęło mnie, aby go poznać - wystarczały mi wysublimowane zagadki mistrzyni Agathy Christie - ale w końcu wyłowiłam go z bibliotecznej półki i postanowiłam zawrzeć znajomość. I co? Szczerze mówiąc, jestem troszkę rozczarowana. Może to przytłaczająca sława detektywa, a może zachwyty rzesz czytelników z całego świata wzbudziły we mnie zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do A.C. Doyle'a i jego twórczości?

Samego autora nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Brytyjski dżentelmen z tytułem szlacheckim zapracował na swoje dobre imię wieloma utworami, zarówno powieściami, jak i opowiadaniami. Pomimo, że najbardziej znane z nich traktują o przygodach sprytnego detektywa, sir Arthur ma w swoim dorobku także powieści historyczne, fantastyczne, a nawet powieści grozy w stylu romansów gotyckich! Sam Sherlock Holmes pojawił się po raz pierwszy w książce Studium w szkarłacie, wydanej jeszcze w XIX wieku (choć Polacy swej...

Marzena P | 2014-04-12
Przeczytana: 08 marca 2014

To już trzecia część przygód Sherlocka Holmesa - najsłynniejszego detektywa na świecie. Nie znam osoby, która nigdy nie słyszała tego nazwiska, toż to prawie postać historyczna! Zaciekawiona detektywem postanowiłam w końcu poznać go... osobiście.

W niewielkim i cichym miasteczku Devonshire dochodzi do mrożącego krew w żyłach wydarzenia. Jeden ze spadkobierców rodu Baskervillów umiera w niewyjaśnionych okolicznościach na wrzosowisku. Prawdopodobnie przed czymś uciekał. Dookoła niego odkryto ślady łap. Czy należą one do bestii z mrocznej legendy, która wiele lat wcześniej grasowała na bagnach? Czy wszystkie te tajemnicze zdarzenia można wytłumaczyć rozumem, czy to już sprawka... czarnej magii? Czy Sherlock Holmes odkryje przyczyny śmierci Charlesa Baskervilla i odszuka ewentualnego mordercę?

"Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi...

Krzysiek | 2010-12-20
Na półkach: Przeczytane, Klasyka, Groza
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Klasyk gatunku. Tłoczące się zewsząd opary grozy i napięcia wznoszą się na każdej stronie. Napięcie jest umiejętnie budowane aż do la grande finale. Dzieje się tak nie tylko dzięki dobrze skonstruowanej fabule i siatce intryg bohaterów, lecz także dzięki samemu Holmesowi - którego osobowość zjednuje sobie czytelnika od początku i budzi prawdziwy podziw - nie tylko dla umiejętności dedukcji, lecz przede wszystkim sposobu bycia. To niewątpliwie archetyp brytyjskiego dżentelmena.

Jeśli lubisz kryminały i opowieści z dreszczykiem - mogę bez dwóch zdań polecić, bo to pewniak w tym gronie.

Moja absolutnie ulubiona powieść o Sherlocku Holmesie :)) genialna!

wolfie | 2014-04-04
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

"Oto dramatyczna chwila: słyszysz na schodach kroki człowieka wchodzącego w twoje życie i nie wiesz, z czym przychodzi: dobrem czy złem."

Nigdy nie byłam fanką Sherlocka Holmesa, ale muszę przyznać że "Pies Baskerville'ów" to całkiem przyjemna książka. Lektura wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Miły dodatek w postaci miejscowej legendy o piekielnym psie. Genialna kreacja bohaterów. Co tu dużo pisać, to trzeba przeczytać! Polecam nie tylko fanom słynnego detektywa. Opowieść o Sherlocku zasługuje na uwagę, w końcu to już klasyka.

"Na świecie jest dużo rzeczy oczywistych, na które jednak nie zwraca się uwagi."

Marfield | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Do niedawna znałem Sherlocka Holmesa tylko z filmów. To moja pierwsza książka Conan Doyle'a, ale ostatnio lubię czasem sięgać po klasykę. Choć tu nie do końca klasycznie bo w wersji audio. Dla mnie to był fajnie spędzony czas - zagadkowa historia, sprytny zbrodniarz, jeszcze sprytniejsi detektywi - to coś co lubię :) Wszystko w dzięwiętnastowiecznej Anglii, pisane dzięwiętnastowiecznym językiem. Ciekawa odmiana. Książka czytana przez Jakuba Sendera - genialnie! Polecam.

Adrian | 2014-04-01
Przeczytana: 31 marca 2014

Całkiem udana powieść. Największą odmianą była mała ilość samego Sherlocka w Sherlocku. Przez większość czasu zagadkę starał się rozwiązywać dr Watson. Przyjemna lektura, wciągająca, rozbudowana w porównaniu do krótkich opowiastek. Po skończeniu "Psa Baskervillów" nie odczuwam jeszcze zmęczenia słynnym detektywem, mimo przebrnięcia już ponad połowy "Księgi wszystkich dokonań..." Polecam

Najdroższe książki świata

Stanley Gibbons, firma specjalizująca się w numizmatyce i filatelistyce, ale także wszelkich artykułach kolekcjonerskich, opublikowała zestawienie najcenniejszych obecnie książek literatury współczesnej. Na liście znajduje się 30 klasyków, znanych z wielu ekranizacji i mających status kultowych.