Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.

Wydawnictwo: Studio Baka
978-83-933926-0-5
ceramika artystyczna
sztuka
Abdita

W tej bogato ilustrowanej książce (ponad 200 kolorowych fotografii) znajdziecie Państwo informacje o historycznych kontekstach rozwoju europejskiego i polskiego wzornictwa w tym okresie i animatorskiej roli IWP. W osobnych rozdziałach przedstawiono historię i dokonania poszczególnych Ośrodków Wzorcujących (fabryk w Wałbrzychu, Jaworzynie Śl., Chodzieży, Ćmielowie, Pruszkowie, Tułowicach, Bogucicach, Włocławku, Mirostowicach), wytwórniach prywatnych (Steatyt) i zakła-dach związanych z Cepelią (Kadyny, Bolesławiec, Włocławek, Łysa Góra).

źródło opisu: www.polskinewlook.pl

źródło okładki: http://www.polskinewlook.pl/prasa.zip