Krajobrazy i portrety

Seria: Próby
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Abdita

Zbiór szkiców o podróżach do miejsc znanych i zapomnianych, które niegdyś odwiedzili i opisali cenieni przez autora pisarze i poeci. Zagańczykowi z innej perspektywy ukazują się Byszewy Iwaszkiewicza, Iliers Prousta, Abbacja Nabokowa, Rooksnet Forstera. Mając w pamięci utrwalone przez nich obrazy, autor kreśli własne: w tym, co już znane, szuka rzeczy nieznanych, a w tym, co nieznane, wskazuje wspólne elementy swoich wyobrażeń i wspomnienia lektur. Szkice są poetyckim przyczynkiem do ukazania związków między sztuką i życiem, między naturą i kulturą, między tym, co dawne, i tym, co nowe.

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło okładki: www.terytoria.com.pl