Miś nie lubi się myć

Wydawnictwo: Debit

Kąpiel nie dla każdego maluszka jest frajdą. Niektóre dzieci boją się wody, inne nie lubią mycia głowy, a jeszcze inne po prostu nie mają czasu na takie głupoty. Kiedy przychodzi pora mycia, w wielu domach słychać protesty, krzyki i płacz. Rodzicom, którzy muszą uporać się z kąpielowym problemem polecamy tę niewielką kartonową książeczkę. Przesympatyczna historyjka o misiu Brudnym Pysiu, który dzięki spotkaniu z szopem praczem stał się misiem Czystym Pysiem nie tylko wzbudzi sympatię dziecka, pomoże także pokonać niechęć do wody i mydła. W książeczce kolorowe, bogate w szczegóły ilustracje błyszczą brokatem, a wesoły i pouczający tekst skrzy się lekkością i dowcipem.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Dzisiaj książeczka, której bohaterem jest mały miś Brudny Pyś.

Misiek ten nie cierpiał kąpieli, za nic w świecie nie chciał dać się przekonać do wejścia do wanny... Lubił kiedy jego futerko było całe poklejone, oblepione błotem, sosem... Zawsze zostawiał też po sobie straszny bałagan. misiowa mama nie wiedziała już co ma począć z tym swoim brudaskiem... Aż pewnego razu po prostu nie poznała synka. Był on tak brudny, że mamusia nie mogła uwierzyć, ze to on. Małemu Pysiowi zrobiło się bardzo smutno i poszedł nad rzekę, a tam spotkał najczystsze zwierzątko jakie dotąd widział. Pewnie domyślacie się już co było dalej :) ?

Oj nie chciałabym, żeby moje dziecko tak broniło się przed kąpielą. Całe szczęście Nikodem uwielbia wieczorne zabawy w wannie pełnej piany :)

Wydaje mi się, że to książeczka wprost idealna dla małych "czytaczy" :) Spory format, sztywne tekturowe kartki, masa kolorowych obrazków. Z drugiej strony opowiada ona o misiu, który strasznie nie lubił się myć, więc może ona...

Yolly | 2015-07-22
Basia | 2014-09-14