Na królewskim dworze

Wydawnictwo: Harlequin
The Winter Queen
harlequin, romans, historyczny, dwór
Avadoro

Anglia, XVI wiek. Zakochana pierwszą młodzieńczą miłością, lady Rosamund niezbyt chętnie wypełnia wolę rodziców, którzy w służbie dla królowej Elżbiety I upatrują szansy na pomyślną przyszłość córki. Nie może jednak odmówić przyjęcia zaszczytnej roli dwórki angielskiej monarchini i zimą 1564 roku opuszcza dom. W królewskiej rezydencji trafia na obchody świąt Bożego Narodzenia; nadchodzący...

Anglia, XVI wiek.

Zakochana pierwszą młodzieńczą miłością, lady Rosamund niezbyt chętnie wypełnia wolę rodziców, którzy w służbie dla królowej Elżbiety I upatrują szansy na pomyślną przyszłość córki. Nie może jednak odmówić przyjęcia zaszczytnej roli dwórki angielskiej monarchini i zimą 1564 roku opuszcza dom. W królewskiej rezydencji trafia na obchody świąt Bożego Narodzenia; nadchodzący sylwester i karnawał zapowiadają się równie hucznie. W ferworze zabaw piękna Rosamund szybko zapomina o zostawionym w rodzinnych stronach ukochanym. Wkrótce ulega fascynacji Antonem Gustavsonem, szwedzkim dyplomatą, w imieniu króla Szwecji starającym się o rękę Elżbiety I. Rodzące się silne wzajemne uczucie zostaje poddane trudnym próbom na skutek dworskich intryg i spisków.

źródło opisu: http://www.harlequin.pl

źródło okładki: http://www.harlequin.pl