Angielska róża

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Her guardian knight
Avadoro

Anglia, XV wiek. Trwa wyniszczająca Anglię wojna Dwóch Róż, a oni po raz pierwszy spotykają się... na polu bitewnym. Wśród niedobitków zwolenników Lancasterów młodziutka Rosamund szuka zaginionego brata. Należący do zwycięskiego obozu Yorków sir Simon pilnuje, by nie doszło do plądrowania terenu niedawnych zmagań. Wkrótce z polecenia przełożonych sir Simon zostaje prawnym opiekunem...

Anglia, XV wiek.

Trwa wyniszczająca Anglię wojna Dwóch Róż, a oni po raz pierwszy spotykają się... na polu bitewnym. Wśród niedobitków zwolenników Lancasterów młodziutka Rosamund szuka zaginionego brata. Należący do zwycięskiego obozu Yorków sir Simon pilnuje, by nie doszło do plądrowania terenu niedawnych zmagań. Wkrótce z polecenia przełożonych sir Simon zostaje prawnym opiekunem osieroconej Rosamund. Wprawdzie należą do wrogich sobie obozów politycznych, ale nie ma to wpływu na rodzące się między nimi uczucie. Jednak niebezpieczny czas wojny mnoży przeszkody...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2008

Agu_w_Sieci | 2017-12-12

Czytam romanse i harlequiny, to nie jest wielka tajemnica, dlatego też szukałam czegoś wyjątkowego, czegoś w miarę dobrego. Na ten tytuł trafiłam przypadek przez znajomą, która mi go podesłała i wcale nie żałuję.
Jest to romans historyczny z Wojną Dwóch Róż w tle, ale wyjątkowe jest w tym to, że to tło ma duże znaczenie na historię, że ma wielki wpływ na losy bohaterów. Historia skupia się na Rosamund, kobiecie, która szuka zaginionego brata, przez co dostaje się do obozu żołnierzy. Z racji, że strona sir Simona wygrała, całe tereny przynależne do Kinnersley weszły w jego majątek, co spowodowało, że nasza młoda bohaterka była pod jego opieką.

Więcej tutaj: