Major i panna

Cykl: Intrygi i Tajemnice (tom 7) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
The Officer and the Proper Lady
Avadoro

Bruksela, Londyn, 1815 rok. Zabójstwo, zdrada, posądzenie o szpiegostwo – skandal z udziałem trzech przyjaciół, angielskich arystokratów, gmatwa losy ich rodzin. Zdawać by się mogło, że po latach tragiczne wydarzenia powinny odejść w zapomnienie. Jednak żądza zemsty jest zbyt silna… Major Hal Carlow czeka w Brukseli na zapowiedzianą przez Wellingtona rozstrzygającą bitwę z armią Napoleona....

Bruksela, Londyn, 1815 rok.

Major Hal Carlow czeka w Brukseli na zapowiedzianą przez Wellingtona rozstrzygającą bitwę z armią Napoleona. Wzorem innych angielskich wojskowych korzysta z życia towarzyskiego i bywa na przyjęciach organizowanych przez liczną grupę angielskiej arystokracji. Cieszy się dużym powodzeniem u kobiet, unika jednak poważnego zaangażowania. Wie, że wkrótce może zginąć na polu walki, poza tym uważa się za lekkoducha i wiecznego kawalera. Właśnie dlatego uprzedza pannę Julię Tresilian, istne uosobienie niewinności i dobroci, by nie wiązała z ich znajomością zbyt wielkich nadziei.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Aleksandra | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Major Hal Carlow stacjonuje w Brukseli,gdzie ze swymi żołnierzami oczekuje na decydujące starcie z wojskami Napoleona.W międzyczasie korzysta z uroków przyjęć,uwodząc kobiety i z namiętnością oddając się hazardowi i pijaństwu.Tym samym wzmacnia panującą o nim opinię rozpustnika,hazardzisty i pijaka-mężczyzny niegodnego poślubienia jakiejkolwiek damy czy ogólnie szanującej się kobiety.Gdy więc pewnego popołudnia ratuje z opresji niewinną Julię Tresilian,młodą kobietę będącą nagabywaną chamsko przez jednego z majorów,jego dotychczasowe życie diametralnie się zmienia.Niepostrzeżenie Halowi zaczyna zależeć na opinii Julii,jej osoba nawiedza go w snach,pomimo że jest niezbyt urodziwą i niezamożną młodą damą.Hal rzuca picie i uwodzenie kobiet,wiedziony dziwnym uczuciem prosi o opiekę i patronat nad Julią powszechnie szanowaną matronę,by ta wzięła pod swoje skrzydła niewinną dziewczynę i pomogła jej znaleźć męża.Niestety major wpada sam w swoje sidła i zaczyna zakochiwać się w Julii.Gdy...

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Miratrix | 2017-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2017