Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Miłość i wróżby

Cykl: Saga rodu z Lipowej (tom 1)
Wydawnictwo: Pi
978-83-61729-42-6
Athoualia

Porywająca opowieść o miłości, wielkich namiętnościach i złowrogich intrygach. Królewskie komnaty, książęce zamki, klasztorne cele, przydrożne gospody, pola bitew i dwór, który zawsze daje schronienie. Dwór w Lipowej to centrum świata trzech pokoleń rycerzy prawych i odważnych oraz ich pięknych i roztropnych żon. Saga opowiada o ludziach wielkiego serca, którzy dzielnie służą swoim władcom,...

Saga opowiada o ludziach wielkiego serca, którzy dzielnie służą swoim władcom, choć ich osobiste szczęście nieraz wymyka im się z rąk. To wspaniała opowieść o rodzinie, której przyszło kochać i śmiać się, walczyć i ginąć w czasach świetności polskiego rycerstwa.

źródło opisu: okładka

Biblioteczka Rudej | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Tym razem dopadłam się do sagi:) nawet nie wiem ile ma tomów,ale jeśli kolejne będą tak opowiedziane jak I to mam nadzieję ją skończyć w całości.Bardzo podoba mi się styl Pana Rawinisa taki nieśpieszny, dbający o szczegóły. Zobaczymy jak dalej.....

Nicość | 2015-03-10

Ciekawa powieść. Napisana ze spokojem, bez pośpiechu, ze szczególną uwagą na szczegóły. Warta uwagi, na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Szamzu | 2012-06-14

O rodzie z Lipowej usłyszałam jakiś czas temu, nawet nie mając pojęcia o tym, iż to polska saga. Z nudów zabrałam się wczoraj za czytanie i mimo że książka jest lekka w odbiorze, nie zasługuje na wyższą notę. Spodziewałam się intryg, akcji, jakiś przepowiedni, czy innych magicznych elementów, skoro już wątek czarów został poruszony na początku. Owszem pojawiło się kilka postaci, których losy już zaczęły się ze sobą łączyć lub też można podejrzewać, że tak właśnie będzie dalej, ale na razie nie widzę żadnej akcji. Postacie natomiast albo w jakiś sposób zrażają mnie do siebie, bądź też są tak bezbarwne i nudne, że nie zasługują na większą uwagę. Ciekawe mogło by być niby ostrzeżenie - niby przepowiednia wiedźmy Gościchy, mająca wprowadzić nastrój niesamowitości i tajemnicy oraz dwukolorowe oczy Jeno jednak to nie wystarczyło by lektura mnie "porwała". Może i kiedyś sięgnę po kolejne części, jednak na dzień dzisiejszy wcale nie mam na to ochoty.

Bran | 2016-01-31
Przeczytana: 15 lipca 2016

Pierwszy raz przeczytane 31 stycznia 2016r.

joola | 2018-09-10
Esme941 | 2018-02-28