Sto dwie dziewczyny do filmu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Ewa

Zawsze były jednakowo umundurowane i teraz również stadnie, bez zastanowienia, kopiują narzucony im przez obrotnych krawców wzorzec. Kiedyś była to minispódniczka, obecnie są szerokie spodnie, drewniaki, jutro zapanuje wszechwładnie styl retro, który, choć z oporami, wdziera się już do młodzieżowej mody: powiewne sukienki, lekkie pantofelki na wysokich obcasach, trwała ondulacja, róż na policzkach; pojutrze, być może, odzieją się w fufajki i gumiaki, bo któreś z ich idoli tak właśnie wystąpiło w telewizji. I łakną zabawy, cena nie gra roli, byle było głośno i tłoczno.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wikipedia