Rycerz i panna

Wydawnictwo: Harlequin
6 (12 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
My Lady English
Avadoro

Anglia, XI wiek. O ostatecznym zwycięstwie Normanów nad Anglikami zdecydowała bitwa pod Hastings. Wilhelm I Zdobywca koronował się na króla Anglii i zaprowadził swoje porządki. Ziemie skonfiskowane anglosaskim możnym przekazał normańskim rycerzom, którzy tym samym stali się baronami. Falk d'Arques otrzymał nie tylko posiadłość. Z rozkazu króla ożenił się z jej właścicielką. Młoda i piękna...

Anglia, XI wiek.

O ostatecznym zwycięstwie Normanów nad Anglikami zdecydowała bitwa pod Hastings. Wilhelm I Zdobywca koronował się na króla Anglii i zaprowadził swoje porządki. Ziemie skonfiskowane anglosaskim możnym przekazał normańskim rycerzom, którzy tym samym stali się baronami. Falk d'Arques otrzymał nie tylko posiadłość. Z rozkazu króla ożenił się z jej właścicielką. Młoda i piękna Julia nie odważyła się sprzeciwić władcy, przysięgła sobie jednak, że zawsze będzie nienawidzić męża.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

Ewelynn | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka w moim odczuciu bardzo przeciętna ale da się przeczytać. Odniosłam wrażenie że autorka nie rozumie epoki w której została osadzona fabuła. Brakło mi realizmu tego okresu. Opisy były dla mnie płaskie nic nie zostawało dla wyobraźni tylko napisane w prost. Było wiele ciekawie zapowiadających się wątków ale nie zostały wykorzystane. Co do języka też mogę się przyczepić ponieważ były wykorzystywane słowa które na pewno nie funkcjonowały w tamtym okresie (chyba że to błędy tłumacza). A już scena w której wyznają sobie miłość jest tak wyciągnięta znikąd niczym królik z kapelusza. Ogólnie na ostatnich stronach wszystko tak szybko się dzieję i jest więcej wątków niż przez resztę książki.

calkiem przyjemna ksiazka i szybko sie czyta

Madlene | 2012-06-15
Przeczytana: 2007 rok