Biedna, mała Luna

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Nikodem

Bella, suczka Laury, wkrótce urodzi szczenięta. Laura nie może się tego doczekać, chociaż wie, że pieski trafią do nowych domów, gdy tylko wystarczająco podrosną. Gdy jednak szczenięta przychodzą na świat, jedno okazuje się bardzo maleńkie i rodzice nie mają pewności, czy przeżyje. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki. To będzie ciężka praca, ale...

Gdy jednak szczenięta przychodzą na świat, jedno okazuje się bardzo maleńkie i rodzice nie mają pewności, czy przeżyje. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki. To będzie ciężka praca, ale dziewczynka zrobi wszystko, co w jej mocy, by ratować Lunę...

• Rzeka złodziei

Skucha
Jacek Hugo-Bader

6,7 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Niedam | 2015-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Książeczka dla małych dzieci, w szczególności dziewczynek. Uczy odpowiedzialności i szacunku do zwierzątek - w tym przypadku do piesków.
Polecam wszystkim dzieciaczkom. Odpowiednia jako bajka do poduszki.

sztuku | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2012

Chyba każde dziecko w pewnym wieku zaczyna marzyć o zwierzątku. Zwykle jest to piesek lub kotek, bo można się z nim bawić i otoczyć troską. A co by było, gdyby w domu pojawiła się gromadka małych szczeniaków? Na pewno rodzicie nie zgodzili by się na zatrzymanie wszystkich, co dla każdego dziecka będzie ogromną niesprawiedliwością. Jak poradzić sobie z całym miotem piesków? Czy warto się do nich przywiązywać wiedząc jednocześnie, że będą miały nowe domy?

Główną bohaterką jest kilkuletnia Laura, której suczka właśnie urodziła szczenięta. Jest ich na prawdę sporo, ale każde ma swój urok i jest wyjątkowe. Okazuje się, że jeden piesek jest słaby i o wiele mniejszy od rodzeństwa, dlatego Laura postanawia otoczyć go troską i zadbać o jego bezpieczeństwo, mimo że nie jest to łatwe zadanie. Dziewczynka bardzo szybko się do nich przyzwyczaja i pokochuje je całym sercem, jednak doskonale wie, że kiedy podrosną będą musiały trafić do nowych właścicieli. Mała suczka, której Laura nadaje imię...

wera | 2015-07-16

bardzo fajna książka. Bella suka Laury wkrótce urodzi małe pieski
Laura bardzo się cieszy choć wie że szczeniaczki pójdą do nowych domów. Kiedy szczeniaki przyszły na świat okazało się że jedno
było bardzo słabe i Laura martwi się czy przeżyje. Laura nadała
jej imię Luna. Luna jest karmiona z butelki dlatego też żyje.
Wszystkie szczeniaki zostały wydane tylko nie Luna. Bella i Luna
zostały u Laury. JEŚLI CHCECIE POZNAĆ TĄ PIĘKNĄ OPOWIEŚĆ
PRZECZYTAJCIE JA JEST SUPER :]

DoctorWHO | 2013-04-18

super książka !!!!!!!!!!

Aneqq | 2015-04-12
Przeczytana: 09 maja 2013

Noo... Nawet, nawet. c:

W moim najbliższym otoczeniu nie ma osoby, która nie kochała by zwierząt. Ale jest całe mnóstwo takich, które kochają je nad życie. Wśród nich jest moje dziecko o czym pewnie już doskonale wiecie.

Alicja ubóstwie wszelkie czworonogi z pieskami i kotkami na czele. Więc tym bardziej cieszę się, że powstała seria "Zaopiekuj się mną", bo jestem pewna, że gdy tylko moje dziecko nauczy się czytać, to te książki będzie niemalże połykać w całości.

W tej serii są książki pełne ciepła i miłości do zwierząt. Są to lektury zarówno dla pasjonatów zwierząt jak i dla wszystkich innych. Bo jestem pewna, że po przeczytaniu choć jednej części to miłość do zwierzaków pojawi się znienacka i pozostanie już na zawsze. A ponieważ, każda z książek dotyczy zupełnie innej historii, nie ma mowy, byśmy mogli się nimi znudzić.

Tym razem książka opowiada o dziewczynce, w której domu suczka urodziła szczenięta. Dziesięć prześlicznych maluchów, które Laura pokochała całym serduszkiem. W sumie nie ma się...

Kinguś Ch | 2014-07-22
Przeczytana: 15 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

fajna bardzo ciekawa mam nadzieje że inne będą jeszcze lepsze niż ta chociaż wszystkie książki które ja przeczytałam nie dorastały te wiec może to i dobrze a morze i nie :-)-:-(

Aslan | 2015-11-12

Wzruszająca opowieść o malutkiej suczce, najmniejszej ze swojego miotu. Urocze!

Gabrysia | 2013-11-02

Bardzo podoba mi się jak ta kobieta pisze i polecam te książki:)