Leposava

Leposava
Moniqa

Leposava jest belgradzką studentką z nieokreślonej przyszłości. Kocha wszystko to, co kochają młodzi, nienawidzi wieśniaków i prostaków. Żywi się w McDonald’s i innych fast-foodach, studiuje poprawność polityczną, jej jedynym źródłem informacji są wolne i obiektywne media. Jest miła i piękna, chce wyemigrować do Bułgarii, zbiera sznurówki, stare butelki po coca-coli, dekoracyjny papier toaletowy i ogólnie jest typem dziewczyny, o którym każdy marzy. Jest nieszczęśliwie zakochana w Dymitrze, młodym ekscentrycznym wynalazcy. Między innymi wymyślił on piłkę do przechodzenia na drugą stronę ulicy, wynalazek, który wywołuje całkowite zamieszanie w Belgradzie, prowadząc do krwawych konfliktów między organizacją pieszych, związkiem kierowców i stowarzyszeniem taksówkarzy. Konflikt staje się międzynarodowy, gdy wmiesza się w niego Czerwony Krzyż. Leposava wpada w kryzys tożsamości, ponieważ pochodzi z mieszanego małżeństwa – jej matka jest taksówkarzem, a ojciec zapalonym piechurem.

źródło opisu: http://www.slowairzeczy.pl/10639/pavle-cosic-leposava/

źródło okładki: http://www.slowairzeczy.pl/10639/pavle-cosic-leposava/