8 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Лісова пісня
poezja
zofrey

Dramat Łesi Ukrainki, opublikowany po raz pierwszy w 1912.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

Od zawsze miałam słabość do czytania ukraińskich książek. Mają w sobie to "coś", co ciężko nazwać. Genialność tego utworu można zaobserwować tylko w oryginalnym języku. O czym jest ta książka ? Otóż jest o miłości i o zdradzie, czyli częstych tematach w ukraińskich książkach.
Głównymi bohaterami są bardzo młodzi ludzie- Mawka i Łukasz (a właściwie tylko Łukasz jest człowiekiem, gdyż Mawka jest nimfą leśną). Ich drogi krzyżują się ze sobą, ale nie na długo, bo pojawia się ktoś trzeci... Wspaniały, cudowny dramat-feeria.

Chlorofil88 | 2014-10-10

Fantastyczne! Piękna opowieść. Polecam każdemu, kto lubi romantyczne historia przyprawione nutą słowiańskiego folkloru:)

Batiarka | 2016-03-17
leśnydziad | 2016-03-06