Cholerne 21. Dziennik 1968-1969

Wydawnictwo: Videograf II
ilo2012

Kolejna część dziennika pisarza, obejmująca lata 1968-1969. 21-letni wtedy chłopak z Bytomia szuka swojego miejsca w życiu, ale nie jest to proste. Zmaga się z napadami lęku i wszelkiej maści psychozami, które próbuje tłumić alkoholem, nikotyną, lekami psychotropowymi. Podejmując dorywcze prace, stara się uniezależnić od rodziców i zapewnić sobie podstawy egzystencji. Na plan dalszy odsuwa marzenia i ambitniejsze postanowienia. Szara socjalistyczna rzeczywistość, ciągły brak pieniędzy, psychiczne i fizyczne niedomagania każą mu szukać ratunku w poezji i wciąż nowych doznaniach. Zapiski sprzed ponad czterdziestu lat są świadectwem tego, że mimo upływu lat czy przemian politycznych i kulturalnych problemy młodych ludzi wciąż pozostają takie same.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2012

źródło okładki: http://www.videograf.pl/jpk.html

Jarosław Czub | 2017-09-10
Przeczytana: 15 lipca 2017

Pisana ponad 40 lat wstecz na poły autobiograficzna przypowiastka autora.
JPK do łatwych nie należy, bo też i życie to nie jest bajka. Szczególnie, że rzecz toczy się w czasach słusznie minionych (wszak to dziennik 1968-1969) w trójkącie Bytom-Rybnik-Wrocław.
Ponieważ uwielbiam prozę tego autora - podchodzę do niej bezkrytycznie.
I polecam każdemu, kto chciałby się może nieco "ubrudzić".Niemniej- uczciwym będąc - nie jest to najlepsza pozycja w dorobku autora.

Wiktoria Matuszak | 2013-12-22
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: sierpień 2013

Książka skłania do przemyśleń nad swoim życiem. Opisuje bardzo dobrze życie człowieka w tamtych czasach.

ilo2012 | 2012-06-10
Na półkach: Dramat
Przeczytana: 09 czerwca 2012

WIELE OSÓB MOŻE SIĘ UTOŻSAMIAĆ Z BOHATEREM POWIEŚCI.Przeżywa on pełen niepokoju okres,pragnie się ustatkować ale nie ma w sobie aż tyle siły.Bardzo dobra książka.

spaczonko | 2017-06-04
Dominika | 2015-11-30