Piwo klasztorne i domowe

Wydawnictwo: Baobab
8389642077
poradniki

O piwie klasztornym pisano w Polsce niewiele, a przecież to tam, za potężnymi klasztornymi murami w 1000 roku po raz pierwszy zakonnicy użyli do warzenia piwa chmielu. Autorzy piszą o zakonnych perypetiach związanych z piwem, ale ta książka nie jest tylko wycieczką w chmielową historię, jest przede wszystkim próbą przybliżenia i namówienia czytelnika do samodzielnego uwarzenia piwa. Autorzy piszą o zasadach, podają przepisy, radzą jak i gdzie zdobyć komponenty, wskazują na niebezpieczeństwa, jakie przy domowej produkcji mogą się nam przytrafić.

skun | 2014-01-21

Bardzo ciekawa pozycja. Książkę można podzielić na dwie zasadnicze części. Pierwsza tyczy się historii piwa, piwowarstwa, w świetny sposób przybliżając nam nieznane ciekawostki. Druga część to tradycyjne, stare klasztorne przepisy na wyrób piwa.

bestjaa | 2016-11-22
Dawid | 2013-06-02