Mężczyzna z morza

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Dzieci sztormu (tom 2)
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Mannen fra havet
avonek

Obrazy z wizji Agnete stały się rzeczywistością. Mężczyzna, którego widywała i który budził jej lęk, znalazł się na wyspie. Został wyrzucony na ląd po katastrofie statku. Isak zabrał go do swojego domu, gdzie rozbitek zaczął dochodzić do siebie. Agnete była pełna niedobrych przeczuć. Czego od niej chce ten obcy, którego widziała oczami wyobraźni?

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2012

źródło okładki: https://kiosk.literia.pl

Stało się. Sztorm z wizji Agnette wreszcie nadciagnal. Na brzeg został wyrzucony tajemniczy mężczyzna z wizji. Agnette jest przerażona. Jakby tego było mało, jej ojciec Isaak zabiera rozbitka do ich domu ,żeby tam doszedł do siebie. Agnette jest zaniepokojona tym ,szczególnie ze jest zmuszona mieszkać w rodzinnym domu, gdyż jej babcia do porodu pomaga i mieszka u wuja Andreasa i ciotki Marthe.

Także dni płyną Amłodej dziewczynie na strachu przed obcym w domu, ciąglej pracy i rozmyslaniu i tęsknocie o ukochanym Johanessie i wolnością. Ich spotkania są utrudnione, przez powrót Agnette do rodzinnego domu. Agnette usiłuje zakończyć spór pomiędzy swoim ojcem a ojcem Johanesssa, bez którego nie wyobraża sobie życia. Rodzina Agnette wraz z panem Hartmanem i Carlem Antonem, usiłują odkryć tożsamość rozbitka . W dodatku ktoś bliski dowiaduje się o romansie Agnette i Johanesssa, czy zakochanym uda się z tego wybrnać?

Cóż, mogę powiedzieć ta saga uzależnia. Pozwala mi znów...