ochrona przyrody
flora i fauna
Czytam

Nasilające się ustawicznie zakłócenie równowagi w przyrodzie przez człowieka, powodowane jego nie liczącą się z naturą gospodarką, już dziś sprowadza fatalne dla nas skutki, a jutro grozi katastrofą. Książka daje obraz owych lekkomyślnych poczynań człowieka oraz wprowadzanych już i projektowanych środków zaradczych. Prof. dr Henryk Sandner jest kierownikiem Działu Ekologii Stosowanej...

Prof. dr Henryk Sandner jest kierownikiem Działu Ekologii Stosowanej Instytutu Ekologii PAN w Warszawie. Prowadzi badania w zakresie podstaw nowoczesnej ochrony roślin, a zwłaszcza podstaw biologicznego zwalczania szkodników roślin. Wraz z zespołem współpracowników podejmuje również badania nad produktywnością ekosystemów oraz nad wpływem gospodarki człowieka na przyrodę. Jest autorem licznych prac z zakresu ochrony przyrody.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie