Grobowiec cesarza

Tłumaczenie: Adam Olesiejuk
Cykl: Cotton Malone (tom 6)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Emperor's Tomb
przygodowa
Booka

Były agent specjalny amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, otrzymuje pewnego dnia anonimowy... liścik z tajemniczym adresem internetowym. Po wejściu na wskazaną stronę widzi jak zamaskowany mężczyzna torturuje Kasjopeję Vitt, kobietę, która nie raz w przeszłości ocaliła jego skórę. Oprawca przedstawia Malone’owi jasne żądanie: „Oddaj mi to, co ona zostawiła u ciebie na...

Oprawca przedstawia Malone’owi jasne żądanie: „Oddaj mi to, co ona zostawiła u ciebie na przechowanie.” Jest tylko jeden problem. Malone nie ma pojęcia, co zamaskowany mężczyzna ma na myśli.
Tak zaczyna się najbardziej dramatyczna z dotychczasowych przygód Cottona Malone’a, która odkryje przed nim zadziwiające fakty historyczne, zmusi go do konfrontacji z bezwzględnym starożytnym bractwem i wyśle go z Danii do Belgii, Wietnamu i wreszcie do Chin – ogromnego kraju pełnego mrocznych sekretów, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/plugins/content/multithum...»

gwiazdka | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

„Grobowiec cesarza” w odbiorze jest bardzo pozytywny.
Plusy:
• dobrze skonstruowana, obrazowa narracja
• znani, w konsekwentny sposób przedstawieni bohaterowie
• wplątany wątek historyczny dotyczący starożytnych Chin oraz ich współczesnej kultury i polityki
• logiczne następstwo wydarzeń
• ciekawa intryga

Minusy:
• chwilami akcja toczyła się jak w literaturze typu: „zabili go i uciekł”
Podsumowując, powieść więcej niż bardzo dobra, zalicza się do tych czytanych z wielkim zainteresowaniem. Dla mnie jedna z tych lepszych tytułów serii o Cottonie Malone.

veinylover | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016

Książkę odsłuchałem w formie audiobooka, znakomicie przeczytaną przez Pana Krzysztofa Tyńca.
Cała opowieść i zawarte w niej intrygi, zresztą niezwykle zawiłe, została stworzona z myślą o ilustracji kultury Chin, sposobie myślenia, mechanizmach tamtejszej władzy, skutkach tegoż dla rozwoju tamtejszej cywilizacji itp. Jak myślą Chińczycy, co to może oznaczać dla reszty świata. I ta część esencjonalna powieści jest rzeczywiście najciekawsza. Autor w ostatnim rozdziale przyznaje, że przyłożył się starannie do poznania wielu istotnych faktów związanych tym państwem.
Ja to możliwe, że trzy tysiące lat temu Chińczycy odkryli tak wiele rzeczy, że wyprzedzali naszą cywilizację o tysiąc lat i potrafili ten potencjał zaprzepaścić. Gdyby w tej chwili wyprzedzali nas nadal o 1000lat, wystarczy uruchomić wyobraźnię obserwując szybki rozwój nauki i techniki - za tysiąc lat, to ludzkość przy obecnym tempie rozwoju kto wie, czy nie opanuje galaktyki poznając nieznane dotąd prawa przyrody. A...

wiejskifilozof | 2018-02-14

W bibliotece Sarnaki znalazłem super książkę,która bardzo mnie wciągnęła.I mówiąc bardzo,mam na myśli,nie samowicie.
Udane połączenie,kryminału,przygody i spisku.
Cesarze Chin,są mi właściwie nie znani.Wolę Rzym,ale tu muszę przyznać.Że autor tak operował piórem,że mnie bardzo to wciągnęło.
Dobrze opisane miejsca,jak Dania,Belgia,Wietnam,a zwłaszcza Chiny.
Na początku książki daty z historii Chin,zawsze można coś się mądrego dowiedzieć.

Marcin B | 2013-12-25

Jest to druga książka Berry'ego po którą sięgnąlem (po "Przepowiedni dla Romanowów) i po raz kolejny się nie rozczarowałem.

Po krótce: akcja toczy się w Chinach, główny motyw stanowi walka o władzę, fotel prezydenta między Ni Yong'iem a Karlem Tang'iem. Ten pierwszy jest dobry, zatem w ostatecznym rozrachunku wygrywa (jak w wiekszości książek). Okazuje się, że ta ich walka sterowana jest przez człowieka zwanego Pau Wen, hegemona sprawującego wladzę w bractwie "Ba": i tu świetnie przedstawiono i wplątano w całą tą rozgrywkę Eunuchów - ludzi, których kastruje się za pomocą jednego cięcia nożykiem (przyznam, że czytając opis kastracji czułem ten ból i zanic nie chciałbym być na ich miejscu). Ważną rzeczą jest także chęć uczynienia przez Tanga z Chin potęgi za pomocą samoodnawialnych złóż ropy naftowej.

Książkę czytało się kapitalnie. Berry genialnie opisuje historię Chin, cesarstwa, zmiany geopolityczne na przestrzeni lat. Sam opis bractwa jak i odkrywanie tajemic terrakotowej...

BagatElka | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Autor zaskakuje mnie coraz bardziej.Tym razem spiskowcami zostaje chińskie bractwo eunuchów.Ma to swoje zalety bo na pewno ci panowie nie dają się zwieść urokom pięknych pań.
Cotton Malone nadal w formie i pomimo upływu lat jakoś emerytura nie zapowiada się u niego spokojnie i dostojnie.
Brawurowe akcje,szalone pogonie po całym globie i kilka trupów w tle czyli to co znamy i na co czekamy czytając książki z tego gatunku.

eva43 | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Chiny i walka o władze. Wyznawcy legalizmu czy konfucjanizmu wygrają ? A czarne złoto co da temu który wygra? Szybka akcja i dużo historii ale w bardzo klarownej formie. Polecam.

fik | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Tysiąc razy przechodziłem obok tej książki zanim zdecydowałem się ją kupić, następny tysiąc obok półki zanim postanowiłem ją przeczytać. A teraz jestem w szoku - koncept niesamowity, wykonanie rewelacja, czyta się tak że nie można się oderwać. Naprawdę pisarze powieści sensacyjnych powinni się od Berrego uczyć pisać. Polecam każdemu kto ceni sobie dawkę niezłej sensacji z domieszką historii. REWELACJA

Zuela | 2015-03-20

Kolejny tom przygód byłego agenta.Tym razem akcja przenosi się do Cih,gdzie trwa walka o przejęcie władzy.Bractwo eunuchów powstałe za rządów pierwszego cesarza ma się dobrze i chce mieć dalej wpływy.Kim jest rosyjski agent,który pomaga nie tylko Casjopei i Cottonowi?Czytadło

ursi | 2013-06-18
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Steve Berry inteligentnie połączył historię Chin począwszy od pierwszego cesarza Qin Shi, od którego wzięła się nazwa tego potężnego kraju, z sensacją we współczesnym świecie. Spotykamy ponownie bohaterów książek tegoż autora, nie tylko Cottona Malone'a i Cassiopeę Vitt, ale też innych, którzy pomagają budować napięcie.
W prosty i czytelny sposób opisane są dwie przeciwstawne filozofie: legalizmu i konfucjonizmu, które na przestrzeni wieków funkcjonowały w Chinach, a pojęcia te mają również kluczowe znaczenie dla treści lektury.
Fakty i fikcja są tak umiejętnie pomieszane, że pisarz uznał za nieodzowne wytłumaczenie czytelnikowi w "Od autora", co w historii Chin zdarzyło się naprawdę, a co fascynująca wyobraźnia pozwoliła mu wnieść od siebie, bowiem moja przynajmniej pobieżna znajomość tematu nie potrafiła tego rozgraniczyć.
Warto było zagłębić się w treść tej książki, która nie tylko dała mi dużą dawkę adrenaliny, ale też pożywkę dla szarych komórek.

Cirya | 2014-05-26
Przeczytana: 25 maja 2014

wartka akcja, szybkie zwroty, przygoda przez duże P :)
ale w sumie nie to mnie ujęło...
bardzo podobało mi się wyjaśnienie na końcu książki, co jest prawdą a co fikcją literacką, duży plus za to właśnie!
byłam zdumiona, jak wiele prawdy, faktów autor umieścił w książce, czegoś się dowiedziałam, miło :)