Antologia reportażu 2009

978-83-61748-00-7
proza dokumentalna, reportaż
literatura faktu
megii24

Niniejsza antologia jest rezultatem drugiej już edycji konkursu reportażu Planete Doc Review. Wśród wyróżnionych przez internautów utworów znajdują się zarówno teksty, które opisują rzeczy medialnie donośne, związane z dużą polityką i wielkimi tragediami, jak i teksty, które odzierają z frazesu zjawiska mocno już spowszedniałe (vide "Mamy plecy w niebie", w którym to utworze opisana jest maszyneria działalności charytatywnej). Są tez pytania o język i temat sztuki ("Numery" Marcina Kołodziejczyka), która szukając dla siebie wyrazistego języka zdaje się czasem uciekać do plagiatowania autentycznych tragedii. Wszystkie zaś teksty spięte są czymś jeszcze: klamrą czytelniczego zainteresowania, gdyż to głosujący internauci wyłonili skład tegorocznej antologii konkursowej.

źródło opisu: http://www.wfw.com.pl/

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/