Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana.

Wydawnictwo: Egmont Polska
8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Star Wars Year by Year: A Visual Chronicle
Szamzu

W 1977 roku świat ujrzał Gwiezdne wojny - pierwszy ze wspaniałych filmów George'a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat STAR WARS, będący częścią współczesnej kultury. Dziś do rąk czytelników trafia PIERWSZA KOMPLETNA KRONIKA STAR WARS opisująca w porządku chronologicznym ponad...

Dziś do rąk czytelników trafia PIERWSZA KOMPLETNA KRONIKA STAR WARS opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata GWIEZDNYCH WOJEN.
Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie GWIEZDNYCH WOJEN: Rydera Windhama, Daniela Wallace'a i Pabla Hidalga.
To prawdziwa kopalnia wiedzy i STAR WARS - począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy.
To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę STAR WARS. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń.
Wszystko to tworzy prawdziwą kronikę świata GWIEZDNYCH WOJEN, jakiej jeszcze nie było!

źródło opisu: http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2652

źródło okładki: http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Year_by_Y...»

Thimburd | 2013-01-07
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Wspaniała skarbnica wiedzy! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Star Wars!

Właściwie za każdym razem kiedy otwierałem tę książkę czułem podniecenie. W miarę czytania również moje serce fana Star Wars rosło i napełniało się dumą oraz satysfakcją z tego czym jest Star Wars, oraz że mam przyjemność pływać w tym uniwersum już od 15 lat.

Książka porusza wszelkie aspekty Star Wars ze strony realnego świata: dotyczy procesu produkcji filmów, śledzi sukcesy i pracę firm oraz ludzi związanych z tą marką, uwzględnia najważniejsze wydarzenia z życia uniwersum, fanów oraz całego świata Star Wars (premiery komiksów, książek, gier, rozdania nagród, konwenty itd). To wszystko okraszone dokładną chronologią i wpisaniem w najważniejsze wydarzenia na świecie. Magia!

Zawartość merytoryczna tej książki jest bardzo duża. Szczerze: myślałem, że wiem wiele. Czytam dużo o Star Wars, o tym jak się kręciło filmy czy kim są osoby odpowiedzialne za ten świat (zarówno filmowy jak i Expanded Universe), ale...

gosiasul93 | 2017-04-18
Pomarańczowa | 2015-11-08