II Wojna Światowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II Wojna Światowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7675-000-2
historia
Skowoo

Wielka kolekcja "II wojna światowa" to 25 unikatowych albumów, które pokazują dzieje najokrutniejszego konfliktu w historii świata. Krwawe bitwy, spektakularne operacje wojskowe, trud zwykłych żołnierzy, epokowe decyzje strategów, codzienność okupowanych narodów, gonitwy U-Bootów i akcje ruchu oporu... Seria przedstawia wszelkie najważniejsze etapy wojny, począwszy od pamiętnego września aż po wybuch bomby atomowej i stworzenie nowego układu sił na świecie. Pokazuje nie tylko działania wojenne, ale też przybliża akty niebywałej odwagi i trudy życia pod okupacją, pochyla się nad niszczoną kulturą, podąża śladem ludzi prześladowanych i tych, którzy potracili domy, składa hołd powstańcom, kurierom i konspiratorom. w kolejnych tomach kolekcji wskazuje też na niezwykłe momenty polskiego oręża, wielką odwagę i miłość Polaków do okupowanej ojczyzny. Niech książki te będą przestrogą na przyszłość i hołdem bohaterów.

- Pierwsze tak obszerne i aktualne dzieło przygotowane z udziałem wybitnych historyków i znawców wojskowości

- Wyjątkowo ekskluzywne wydane, bogato ilustrowane albumy pełne fascynujących zdjęć, często nigdy wcześniej niepublikowanych

- Wielkie wojenne tajemnice, sensacje

- Unikatowe materiały i reprinty dokumentów

- Mapy, schematy przemarszów wojsk, plany bitew

- Pełne ciekawostek materiały systematyzujące wiedzę o II wojnie światowej

- Ta seria to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników historii i doskonała pomoc dydaktyczna dla kilku pokoleń

źródło opisu: http://sklep.rp.pl/produkt/kolekcja-ii-wojna-swiatowa____.php

źródło okładki: http://sklep.rp.pl/produkt/kolekcja-ii-wojna-swiatowa____.php

Darek Murasz | 2013-08-07
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Już połowa a już mogę napisać, że dla pasjonatów II wojny światowej to prawdziwa gratka.

Skowoo | 2012-06-08
Marian | 2017-09-24