Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów

Tłumaczenie: Henryk Ks. Paprocki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kościół Wschodni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bractwo Młodzieży Prawosławnej
Svâtye Petr i Ioann. Dva pervoapostola
83-87281-26-3
religia
Michał

"Wiadomo jakie znaczenie miał problem "prymatu" Piotra w rozejściu się Kościołów wschodniego i zachodniego. W wielowiekowej polemice, wywołanej przez to rozejście, poczynając od św. Focjusza (IX wiek), do naszych dni, problem ten został wszechstronnie zbadany i rozpatrzony, wydaje się, że uwzględniono każdy szczegół. (...) Wśród Dwunastu był poza tym jeszcze drugi "najwyższy apostoł" obok Piotra. To Jan syn Zebedeusza, Boanerges - Syn Gromu. Na temat jego apostolatu mamy gromowe świadecwo w Nowym Testamencie, w Ewangelii według Jana, a także w Dziejach Apostolskich i w Apokalipsie".
Fragment książki

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=939

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/images/ksiazki/bmp/swieci_piotr_i_jan.jpg

Foe Nus | 2013-08-15
| 2017-04-02