Egzotyczne opcje finansowe

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Autorka przedstawia na trafnie dobranych przykładach zasady działania opcji niestandardowych,ich wycenę oraz możliwooci zastosowania. Dowodzi,iż odpowiednio skonstruowane egzotyczne kontrakty opcyjne stanowią często tańsze i mniej skomplikowane od instrumentów klasycznych narzędzie zarządzania ryzykiem finansowym. Dynamiczny rozwój polskiego rynku finansowego w ostatnich latach sprawia, że tematyka ta jest wyjątkowo aktualna. Jest to pierwsza pozycja w Polsce kompleksowo analizująca opcje niestandardowe oraz ich perspektywy rozwoju w naszym kraju. Jest źródłem wiedzy zarówno dla studentów kierunków ekonomicznych,jak również inwestorów i innych osób zainteresowanych rynkiem finansowym oraz instrumentami pochodnymi. Takiego opracowania od dawna brakowało na polskim rynku wydawniczym.

qba | 2013-01-10
Chaoticreader | 2017-08-10