Konie.Horses

Konie
konie
flora i fauna
zielonooka0901

Album "Konie" jest pierwszą tak obszerną i kompleksową retrospektywą twórczości Zofii Raczkowskiej, artystki fotografika zaliczanej do światowej czołówki: od jej wieloletniej, najbardziej znanej pasji - koni arabskich - po wyprawy w dzikie obszary skandynawskie, gdzie fotografowała konie norweskie. Te dwa wielkie etapy życia i pracy Zofii Raczkowskiej tworzą zasadniczą ramę konstrukcyjną projektu graficznego albumu, prezentującego
nie tylko ukochane zwierzęta autorki, ale też urzekające krajobrazy i bogactwo flory Polski oraz Skandynawii.
Część środkową, która w sposób naturalny - dzięki czarno-białym zdjęciom - rozdziela dwie pozostałe, stanowi zestaw fotografii archiwalnych, związanych z początkami działalności autorki, a zarazem przedstawiających słynne polskie stadniny.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com