Kain

Wydawnictwo: Cyklady
83-900592-9-0
poezja

Nie potrafimy zakorzenić się w rzeczywistości. Bolesnej rzeczywistości dobra i zła - biegunów dających jej napięcie, nie pozwalających, by zastygła w bezruchu, umożliwiających jej rozwój, byśmy, kiedy ją wreszcie spotkamy, mogli znaleźć w niej siłę. Czym jest moralność, jeśli właśnie nie beznadziejną próbą ujęcia Boga w karby antropocentrycznej biegunowości? Przeciwstawieniem tego, co w Nim...

Czym jest moralność, jeśli właśnie nie beznadziejną próbą ujęcia Boga w karby antropocentrycznej biegunowości? Przeciwstawieniem tego, co w Nim człowiekowi bliskie i zrozumiałe, temu co nas przeraża i przekracza? Próbą przykrojenia Boga na ludzką miarę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie