Integracyjny charakter kultu Świętego Huberta

inne
Purson27

Książka jest solidną ilustracją tego, jak w dzieje wczesnośredniowiecznej Europy wpisuje się Jezus Chrystus, jakie kręgi zatacza Jego "Dobra Nowina" o zbawieniu i życiu wiecznym. Za tworzywo tej ilustracji posłużył Autorowi święty Hubert. Ksiądz Edward Rusin swoje studium oparł o imponującą podstawę źródłową. Zgromadził bogatą literaturę dotyczącą osoby Świętego, a na aspekcie historycznego opisu nie poprzestał. Hubertowskie przesłanie połączył umiejętnie z aspektem ekologicznym, tak bardzo nurtującym współczesnego chrześcijanina i to pod wielorakimi względami.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!