Gdzie jest mleko?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gospodarz Gustaw". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mozaika
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Missing Milk
1-40546-110-1
rowena77

Gdzie się podziało mleko krowy Kasi? Złodziej mleka krąży w pobliżu! Czy gospodarzowi Gustawowi uda się złodzieja schwytać? Nie bójcie się, gospodarz Gustaw ma pomysł!

źródło opisu: Wydawnictwo Mozaika

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Pierwsze skojarzenie z okładki; będzie o tym, skąd się bierze mleko, jak to wszystko wygląda na wsi itd. Pomyłka - to nie o tym. :)
Owszem mamy gospodarstwo, krowę, świnię, owcę, kury i psa, ale całość to zagadka, którą rozwiązuje gospodarz Gustaw.
Gustaw ma żonę, Jasię i ona od początku wie, jaka jest odpowiedź na dręczące męża pytanie. Nie wiedzieć czemu, Gustaw jest tutaj przedstawiony ...hmm...no jako ten, który jest mniej zorientowany ;)

A tak serio, autorka książeczki, chyba na wsi nie bywała i niewiele miała z nią wspólnego. Z całym szacunkiem, ale o tym, czy jest cielątko, czy nie, to gospodarze na pewno wiedzą i to na długo przed jego pojawieniem się na świecie, bo w większości o tym decydują. A i na pewno muszą być obecni, przy tym przyjściu na świat, a często z weterynarzem pomagać. To nie jest dla nich, ani niespodzianka, ani tajemnica.
Chyba, że to była takie nawiązanie do znajdywania dziecka w kapuście :)

Rozumiem bajka ma swoje prawa, ale przedstawiajmy dzieciom...

anta_a | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Uśmiałam się razem z moim 5,5 letnim synem.
Krótka miła książeczka o gospodarzu, który nie zbyt zna się na gospodarstwie, ale dla nas było zabawnie.
Książka pełna ładnych ilustracji

Madllena | 2017-05-22