Gdzie jest mleko?

Okładka książki Gdzie jest mleko? Gaby Goldsack, Steve Smallman
Okładka książki Gdzie jest mleko?
Gaby GoldsackSteve Smallman Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Gospodarz Gustaw (tom 2) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
28 min.
Andrzej Czcibor-Piotrowski
dla dzieci krowa wieś

Okładka książki Rollek. Pies przewodnik Barbara Gawryluk, Agata Kopff
Rollek. Pies p... Barbara Gawryluk, A...
Okładka książki Zuzia w szpitalu Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Zuzia w szpitalu Liane Schneider, Ev...
Okładka książki Maks idzie na basen Sabine Kraushaar, Christian Tielmann
Maks idzie na ... Sabine Kraushaar, C...
Okładka książki Zuzia się zgubiła Liane Schneider, Annette Steinhauer
Zuzia się zgubiła Liane Schneider, An...

Uśmiałam się razem z moim 5,5 letnim synem.
Krótka miła książeczka o gospodarzu, który nie zbyt zna się na gospodarstwie, ale dla nas było zabawnie.
Książka pełna ładnych ilustracji

Uśmiałam się razem z moim 5,5 letnim synem.
Książka pełna ładnych ilustracji

Pierwsze skojarzenie z okładki; będzie o tym, skąd się bierze mleko, jak to wszystko wygląda na wsi itd. Pomyłka - to nie o tym. :)
Owszem mamy gospodarstwo, krowę, świnię, owcę, kury i psa, ale całość to zagadka, którą rozwiązuje gospodarz Gustaw.
Gustaw ma żonę, Jasię i ona od początku wie, jaka jest odpowiedź na dręczące męża pytanie. Nie wiedzieć czemu, Gustaw jest tutaj przedstawiony ...hmm...no jako ten, który jest mniej zorientowany ;)

A tak serio, autorka książeczki, chyba na wsi nie bywała i niewiele miała z nią wspólnego. Z całym szacunkiem, ale o tym, czy jest cielątko, czy nie, to gospodarze na pewno wiedzą i to na długo przed jego pojawieniem się na świecie, bo w większości o tym decydują. A i na pewno muszą być obecni, przy tym przyjściu na świat, a często z weterynarzem pomagać. To nie jest dla nich, ani niespodzianka, ani tajemnica.
Chyba, że to była takie nawiązanie do znajdywania dziecka w kapuście :)

Rozumiem bajka ma swoje prawa, ale przedstawiajmy dzieciom również i faktyczny stan rzeczy, by w całej tej niewiedzy nie doprowadzić do tego, że zapytane o pochodzenie mleka, odpowiedzą, iż bierze się z łaciatego kartonu w sklepie.

• Przeczytane: 2-3 lata
  • Dla dzieci i nie tylko
  • 3 roczek
  • Lit. dziecięca
  • Przeczytane z dziećmi
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Gdzie jest mleko?