Martwy w rodzinie

Cykl: Sookie Stackhouse (tom 10)
Wydawnictwo: Mag
Dead in the Family
978-83-7480-254-3
wampiry, miłość, fantasy
Sherry

Sookie Stackhouse doznała w Wojnie z Wróżkami obrażeń zarówno na ciele, jak i na duszy. Odczuwa też straszny gniew, chociaż w powrocie do zdrowia pomaga jej nie tylko fizykoterapeuta JB, lecz także krew Erica i jego miłość. Niestety, to nie koniec wszelkich kłopotów zakochanych, gdyż Ericowi zagraża wysłannik nowego króla, a w Bon Temps pojawia się jego stwórca. W dodatku sytuacja polityczna po Wielkim Objawieniu wilkołaków i zmiennokształtnych nie jest stabilna – Kongres rozważa projekt ustawy, która każe się zmiennokształtnym rejestrować niczym emigrantom lub… wampirom. Sookie jest przyjaciółką shreveporckiego stada, zgadza się więc udostępnić swój las na comiesięczne polowanie podczas pełni. Tyle że po tej wizycie w jej lesie pojawia się grób, a w nim czyjeś zwłoki. Wokół domu Sookie krążą też wróżki, prawdopodobnie niezbyt przyjaźnie do niej nastawione…

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Paulina | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019

Powoli sytuacja wraca do normy, ale jak to bywa w życiu Sookie, nigdy już nie będzie idealnie dobrze. Rząd chce wprowadzenia rejestracji łaków. Alcide dzwoni do Sookie i prosi ją o udostępnienie lasu dla swojego stada. Co więcej, na terenie lasu zostają znalezione zwłoki. Pojawił się także stwórca Erica. Sookie chce pomóc Billowi i szuka jego "rodzeństwa". Gdy je odnajduje słyszy historię życia Loreny. Nic już nie będzie takie jak wcześniej. Świetnie napisana książka. Polecam!

Cezar Kolcz | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Dosłownie masa polityki między wampirami, wilkołakami, zmiennokształtnymi. Minimum wątków miłosnych.
Samo godzenie się z jednym z członków rodziny uważam za bardzo źle przeprowadzone. Zwykła rozmowa myślę, że by nie wystarczyła.
Czy polecam? Trudno powiedzieć. Chyba seria zaczyna mnie po prostu nudzić.

DB_Foryś | 2019-01-03

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

redhairoli | 2018-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2018

Ech, za dużo tego wszystkiego. Za dużo tych akcji, jakichś zbrodni, śmierci. Te wróżki też mi totalnie nie pasują jakoś. Czytałam tom z myślą, że Sookie staje się kobiecym terminatorem - zabija, nic jej nie straszne, no ludzie.. Brakuje mi trochę tej prawdziwej kobiecości, delikatności.
Wysoka ocena jest chyba tylko dlatego, że sporo w niej Wikinga i pare (niewiele) ciekawych dla mnie momentów.

Habiel | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Nie do końca tego się spodziewałam, gdy sięgałam po ten tytuł. Właśnie, chodzi mi o te magiczne litery z okładki-"Martwy w rodzinie". Myślałam, że tym razem Sookie grozi coś poważnego, co skończy się zgonem kogoś jej bliskiego. Zawiodłam się, ale może to i dobrze? Jednak, tak jak zwykle, krwi i morderstw nie zabraknie. Tak samo jak wilkołaków, pumołaków, czy wampirów. Tym razem jednak te ostatnie stwory sprawią o wiele większy kłopot, niż zwykle. Co jednak zrobią to do odkrycia zostawiam wam.
Książka nadal trzyma poziom, a więc dalej mogę pisać to moje jedno wrażenie z całej serii- idealne czytadło na wieczory, kiedy na nic ambitniejszego się nie ma chęci.

Justyna | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

Tą część bardzo szybko przeczytałam nawet nie wiedziałam a już byłam przy końcu.
Sookie z każdą następną książką zaczyna mnie zadziwiać i powoli fascynować. Jest odważna i samo to jest zbyt wiele jak na młodziutką kobietę która widziała już dużo krwi i bólu.

Polecam

kasi01 | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Plusem tej części jest wklecenie w tekst wzmianki o utworze Bad Things Jace'a Everetta, jak wiadomo w serialu użyto jej do czołówki. Fajnie było to przeczytać zwłaszcza ze uwielbiam tą piosenkę. No ale dalej jest to ten sam poziom. Dalej nudy i dalej autorka cały czas nam przypomina co sie stało w poprzednich częściach, troszkę to irytujące, wychodzi na to że musze pomijać duża część tekstu bo juz to po prostu wiem, albo dalej pamiętam. Zakończenie troche dziwne, dokładnie chodzi mi o ostatnie 2-3 strony, przez chwile myślałam że te trzy osoby juz będą cos tam robic w tym łóżku, a jak wiemy rodzina i te sprawy.

książek: 2038
milla | 2016-03-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Powieści z serii o Sookie Stackhouse nie należą do arcydzieł literatury, mają sporo wad, ale doskonale sprawdzają się jako czasoumilacze. Styl Charlaine Harris jest prosty, bohaterka może chwilami irytować swoim zachowaniem, jednak fabuła każdego z tomów wciąga mnie i dostarcza przyjemnej rozrywki.

„Martwy w rodzinie” jest dziesiątym tomem cyklu. Podczas lektury odniosłam wrażenie, że akcja leciutko wyhamowała. Brak w tej części konkretnej linii fabularnej, mocno zarysowanej intrygi. Czytelnik ma do czynienia z kilkoma wątkami składającymi się na fabułę.

Główna bohaterka przeżyła wojnę z wróżkami, ale zwycięstwo okupiła cierpieniem fizycznym i psychicznym. Tym razem krew wampirów nie będzie magicznym panaceum na wszystkie rany - Sookie będzie musiała poddać się rehabilitacji, by odzyskać pełną sprawność. Konsekwencją wygranej bitwy nie są jedynie rany. Zamknięto portale do świata wróżek, a magiczne istoty, które zdecydowały się pozostać w świecie ludzi szukają bliskości istot im...

SisiSorel | 2015-11-29
Przeczytana: 2015 rok

Kiepska książka. Ta część pokazała mi jak cała akcja stała się schematyczna. Nie podoba mi się jak mało było w niej konfrontacji Sookie z jakimkolwiek wampirem. Pomimo że w poprzedniej części Eric Northman pojawiał się co 50 stron, tutaj autorka zrobiła postęp i wyraźnie jest go odrobinę więcej. Podobało mi się zakończenie, dzięki któremu książka trochę się wybroniła.

Łukasz Łabuda | 2015-11-18

Eh, Sookie i jej problemy ze wszystkimi istotami na świecie. To się robi nudne.