Dotyk

Wydawnictwo: Novae Res
Kamila

Mel jak każda dziewczyna w jej wieku przygotowuje się do matury. Jednak w ciągu 27 minut całe jej życie zamienia się w ruinę. Coraz trudniejsze staje się odnalezienie siebie pośród koszmarów smutku i bólu, jaki ją otacza. Jedna chwila, czterech mężczyzn, brutalny gwałt. Czy będzie potrafiła odnaleźć właściwą drogę wśród ogarniającej ją ciemności? Jakie role odegrają w tym Nived i Ian? Kto...

Jedna chwila, czterech mężczyzn, brutalny gwałt. Czy będzie potrafiła odnaleźć właściwą drogę wśród ogarniającej ją ciemności? Jakie role odegrają w tym Nived i Ian? Kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem?

Nie mogła zrozumieć, czemu akurat ona. Była chrześcijanką, kochała całym sercem Jezusa, przestrzegała dekalogu. Pomagała rodzicom, tłumaczyła koleżankom matematykę. Była otwarta na innych. Co złego zrobiła? To stało się dlatego, że była miła? Uprzejma? Sumiennie odrabiała prace domowe? Chodziła do kościoła? Poczuła się zbyt pewnie?
Ostry ból przeszył głowę Mel, jednak nie przestała się torturować. Przynosiło to cierpienie, ale i ulgę. Chciała zapomnieć raz na zawsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Agnieszka Śpikowska | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Mogę powiedzieć, że książka jest stanowczo za krótka, te ciut ponad 100 stron sprawia, że zanim zdąży się poznać z głównymi bohaterami - już trzeba się z nimi żegnać, tak szybko te kartki lecą.
Jak wiadomo już z opisu książki, główna bohaterka - Mel, to młoda dziewczyna, która mimo młodego wieku przechodzi ogromną traumę, bo zostaje zgwałcona. Wydarzenie to każdego dnia nie daje o sobie zapomnieć. Mel odseparowuje się od wszystkich, którym ufa i których kocha. Czy uda jej się przejść z tą traumą do porządku dnia codziennego? Czy ktoś będzie w stanie dotrzeć do tej zagubionej, młodej dziewczyny?
Uwierzcie, na zbyt wolne rozwijanie się akcji w tej książce nie ma co narzekać.
Czytając ją, jako kobieta, starałam się wyobrazić sobie, co Mel czuła. Z każdą przeczytaną kartką byłam ciekawa jak ta historia się skończy, czy będzie emanowała wielką tragedią, czy też będzie wielki happy-end.
Przeczytajcie, warto. Chociażby po to, żeby odkryć w sobie odrobinę empatii. :)

Natalia | 2015-02-02

Mam jedno pytanie: dlaczego postacie w książce mają amerykańskie imiona i nazwiska, skoro z treści wynika, że rzecz dzieje się w Polsce oraz są oni jej mieszkańcami, a nawet obywatelami?

Karolina | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Narkotyki
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ból i cierpienie. Przewracają nasze życie do góry nogami. Sprawiają że nic już nie jest takie jak przedtem. Ta książka doskonale to obrazuje.
Melinda była piękna, mądra i towarzyska. Gdy została zgwałcona zamknęła się w sobie, przestała o siebie dbać, nienawidziła siebie. Nie mogła ludziom spojrzeć w oczy. Podczas pielgrzymki na nowo odzyskała fragment siebie. Wybaczyła sobie. Lecz gdy opowiedziała o wszystkim swojej przyjaciółce Nived - ta zdradziła ją. Mel próbuje popełnić samobójstwo, ale ratuje ją jej były 'aktualny' chłopak - Ian. To dzięki niemu i ich miłości udaje jej się całkowicie podnieść. Niestety Ian zostaje potrącony przez samochód i umiera, a Mel zostaje sama. Powieść więc obrazuje również, że nie zawsze wszystko kończy się happy endem. Ale musimy walczyć, by wygrać. Nawet ze samym sobą.

Zaczytanaprzezżycie | 2013-05-29
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Po przeczytaniu wprawiła mnie w dziwny nastrój, przez tydzień chodziłam jakbym się naćpała, a to za sprawą tych wszystkich emocji, które wzbudziła we mnie ta książka.
Naprawdę bardzo dobra, świetnie napisana opowieść.
Polecam !!! ;)

Trafiłam na tę książkę przypadkiem i muszę powiedzieć, że po stylu pisania widać, że autorka jest bardzo młodą osobą. Niemniej rokuje dobrze i z chęcią jeszcze coś innego przeczytam. Polecam.