Bazarska ambasada

Wydawnictwo: Novae Res
kryzys, referendum, mafia, porwanie
Kamila

„Bazarska ambasada” jest niezależną kontynuacją powieści „Bazar”. XXI wiek. Czas wielkiego ekonomiczno-politycznego kryzysu. Wtedy to następowały największe globalne przemiany, które doprowadziły ostatecznie do powstania królestwa ziemskiego. Władzę na planecie przejmuje królewski sztab. Czwarte milenium. Rządy kolejnego, dziesiątego króla. Poznajemy ciekawą postać Franka Podolskiego,...

„Bazarska ambasada” jest niezależną kontynuacją powieści „Bazar”.

Czwarte milenium. Rządy kolejnego, dziesiątego króla. Poznajemy ciekawą postać Franka Podolskiego, który będąc zwykłym pijaczkiem, ratuje królewskie referendum. Wydarzenie to na zawsze zmienia Franka, jego życie i spojrzenie na rzeczywistość. W międzyczasie na Syberii mafia dąży do przejęcia władzy. Aby osiągnąć swój cel porywają Franka, który z dnia na dzień styka się z brutalnością i niepewnym dniem jutrzejszym. Czy Franek przystanie na propozycje mafii i stanie sie podwójnym agentem?
„Bazarska Ambasada” to na pozór zabawna książeczka, która przedstawia nowe pomysły i ciekawą wizję przyszłości. Rozprawia się z bieżącymi problemami, które dotyczą przeciętnego człowieka. Pokazuje, jak ludzie próbują sobie radzić w czasie kryzysu i pomaga wypracować własną odpowiedź na pytanie, czy globalizacja jest odpowiednią formą rozwoju świata. Powieść skłania czytelnika nie tylko do przemyśleń, ale również zadawania pytań. Czy my ziemianie jesteśmy gotowi na kontakty z obcą cywilizacją? Czy kontakt ten byłby początkiem rozwoju Ziemi czy może jej końcem?

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl