historia
jagarkar

KALENDARIUM IPN ROZMOWY BIULETYNU *TO JEST SPRAWA CZŁOWIECZEŃSTWA. O STOSUNKACH POLSKO-NIEMIECKICH W PRL Z HISTORYKIEM PIOTREM SEMKÓWEM ROZMAWIA BARBARA POLAK PRAWO I HISTORIA *Mieczysław Góra - ŚLEDZTWO W SPRAWIE OBOZU DLA INTERNOWANYCH NIEMCÓW W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM *Anna Bilińska-Gut, Zygmunt Kacprzak - ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZAGŁADY PACJENTÓW SZPITALI PSYCHIATRYCZNYCH NA TERENIE KRAJU...

KALENDARIUM IPN

ROZMOWY BIULETYNU

PRAWO I HISTORIA

*Anna Bilińska-Gut, Zygmunt Kacprzak - ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZAGŁADY PACJENTÓW SZPITALI PSYCHIATRYCZNYCH NA TERENIE KRAJU WARTY W LATACH 1939-1945
*Stanisław Jankowiak - ŁĄCZENIE RODZIN MIĘDZY POLSKĄ A NIEMCAMI W LATACH PIĘĆDZIESIĄTYCH

KOMENTARZE HISTORYCZNE

*Łukasz Kamiński - POZA STEREOTYPEM. POLACY I NIEMCY NA DOLNYM ŚLĄSKU 1945-1947
*Krzysztof Lesiakowski - NAPAŚĆ NA EWANGELIKÓW
*Adam Dziurok - ZA MAŁO NIEMIECCY, ZA MAŁO POLSCY
*Adam Dziurok - ZA NIEMIECKOŚĆ, ZA VOLKSLISTĘ, ZA NIC. OBÓZ PRACY W ŚWIĘTOCHŁOWICACH
*Piotr Semków - KASZUBI W PRL
*Agnieszka Jaczyńska - DZIECI ZAMOJSZCZYZNY
*Dorota Sierpacka - ARYJCZYCY W GETCIE ŁÓDZKIM
*Piotr Niwiński - WILEŃSKI I NOWOGRÓDZKI OKRĘG AK W WALCE Z WŁADZĄ SOWIECKĄ 1944-1945
*Krzysztof Szwagrzyk - ENKAWUDZISTA Z LEGITYMACJĄ SZKOLNĄ

RELACJE I WSPOMNIENIA