historia
jagarkar

Kalendarium IPN Rozmowa "Biuletynu" *ŻOŁNIERZE, OFICEROWIE, GENERAŁOWIE O (LUDOWYM) WOJSKU POLSKIM z Pawłem Piotrowskim, historykiem z wrocławskiego OBEP, rozmawia Barbara Polak Prawo i historia *Maciej Schulz - ŚLEDZTWO W SPRAWIE STOSOWANIA NIEDOZWOLONYCH METOD ŚLEDCZYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZY OKRĘGOWEGO ZARZĄDU INFORMACJI WOJSKOWEJ MARYNARKI WOJENNEJ NR 8 W GDYNI W LATACH 1945 -...

Kalendarium IPN

Rozmowa "Biuletynu"

*ŻOŁNIERZE, OFICEROWIE, GENERAŁOWIE

Prawo i historia

*Maciej Schulz - ŚLEDZTWO W SPRAWIE STOSOWANIA NIEDOZWOLONYCH METOD ŚLEDCZYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZY OKRĘGOWEGO ZARZĄDU INFORMACJI WOJSKOWEJ MARYNARKI WOJENNEJ NR 8 W GDYNI W LATACH 1945 - 1956
*Grzegorz Baziur - SYTUACJA POLITYCZNA W SZEREGACH MARYNARKI WOJENNEJ NA WYBRZEŻU GDAŃSKIM W LATACH 1945 - 1956
*Igor Hałagida - NIE TYLKO KOMANDORZY

Relacje i wspomnienia

*Janusz Marszalec, Piotr Semków - EGZEKUCJA "INKI" I "ZAGOŃCZYKA" W RELACJI KS. MARIANA PRUSAKA
*Marta Sieciechowicz - EUROPA WEDŁUG AUSCHWITZ

Komentarze historyczne

*Tomasz Balbus, Piotr Niwiński - "ROZBIĆ PODZIEMIE WILEŃSKIE!" - AKCJA X - NIEZNANA OPERACJA MBP Z 1948 ROKU
*Łukasz Kamiński - HISTORIA JEDNEGO STRAJKU

Konferencje

*Tomasz Danilecki - KONFERENCJA W BIAŁYMSTOKU
*Monika Kała - KONFERENCJA "MŁODZIEŻ W OPORZE SPOŁECZNYM 1944 - 1989"

Wystawy

*Sławomir Stępień - RADOM W WARSZAWIE