zarządzanie kompetencjami. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Bez precyzyjnego określenia kompetencji wymaganych na poszczególnych stanowiskach nie można opracować dobrych planów zatrudnienia, właściwie prowadzić rekrutacji i doboru kadr ani prawidłowo ustalać wysokości wynagrodzeń dla pracowników. Nie sposób też profesjonalnie kierować ich rozwojem zawodowym ani prowadzić racjonalnej polityki awansowej. Dlatego też wiedza o zarządzaniu kompetencjami i umiejętności w tym zakresie mają ogromne znaczenie dla efektywności systemu zarządzania zasobami ludzkimi, a nawet można uznać, że stanowią jego podstawę.

Justyna | 2015-10-25
Ancia | 2013-08-04