Prawo rzymskie. Instytucje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki prawnicze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
Prawo, prawo rzymskie
mydeardeer

Podręcznik „Prawo rzymskie. Instytucje" obejmuje pełny program nauczania prawa rzymskiego realizowany na wydziałach prawa w Polsce. Książka nawiązuje do systematyki Instytucji Gaiusa i Justyniana. Składa się z 11 rozdziałów, w których zostały przedstawione następujące zagadnienia: - znaczenie prawa rzymskiego w dziejach Europy, rzymskie definicje prawa, systematyzacja prawa i pojęcia prawne,...

- znaczenie prawa rzymskiego w dziejach Europy, rzymskie definicje prawa, systematyzacja prawa i pojęcia prawne, źródła prawa;

- prawo osobowe, prawo rodzinne, prawo rzeczowe, prawo spadkowe, zobowiązania, proces,

- zarys pojustyniańskich dziejów prawa rzymskiego i jego wpływ na współczesne kodyfikacje i praktykę prawną.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-podreczni...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-podreczni...»

ChicaDeAyer | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, Historia, Prawo
Przeczytana: 2012 rok

Skondensowana wiedza, którą każdy student prawa powinien sobie przyswoić. Podręcznik ma czytelny układ, poszczególne pojęcia są wyróżnione, wszystko jest ubogacone źródłami, sam sposób pisania bardzo przystępny. Całość materiału dzięki temu jest łatwiejsza do przyswojenia i egzamin nie wydaje się takim strasznym, jak go malują.

Adam Bukowski | 2015-05-16
Przeczytana: 2014 rok

Każdy student pierwszego roku wydziału prawa z pewnością zna ten podręcznik, który poprzez przystępny język pomaga opanować podstawowe instytucje rzymskiego prawa prywatnego. Budowa bazująca na "Instytucjach" Gaiusa pozwala na połączenie lektur obydwu dzieł naraz i zaliczenie wymagającego egzaminu na ocenę bardzo dobrą. Gorąco polecam wszystkim.

Ola Kobylarz | 2013-06-09

Co mozna napisac o podreczniku, ktory zamknal mnie w pokoju i nie pozwolil wychodzic? Sesja to zlo.

Maciej Gutowski | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Prawo

Nie to, że nie szanuję ogromnej ilości pracy jaką włożyli w napisanie podręcznika jego autorzy ani, że nie szanuję kunsztu naukowego czy klarowności wykładu.
Po prostu prawo rzymskie jest nudne.

Libertariator | 2018-02-03
Juliusz | 2017-05-01