Miłość wszystko wyjaśnia

978-83-7595-444-9
religia, Bóg, miłość
religia
Artycja

Najważniejszy postulat dla chrześcijańskiego postępowania brzmi: kochaj! To krótkie, proste i pozornie czytelne przesłanie wymaga wielu dopowiedzeń. Ich poszukiwania stoją u początków poniższych ośmiu refleksji. Zadaję sobie pytanie: Jak realizować tę ideę w życiu codziennym? Zdolność kochania jest najwyraźniejszym znakiem naszego podobieństwa do Stwórcy. Jednym z Jego imion jest Miłość. Bóg...

Zdolność kochania jest najwyraźniejszym znakiem naszego podobieństwa do Stwórcy. Jednym z Jego imion jest Miłość. Bóg kocha i ten potencjał przekazał człowiekowi.
Na tym założeniu opieram strukturę proponowanych rozważań. Punktem wyjścia do odpowiedzi na pytania o zasady miłości własnej i bliźniego jest w każdym przypadku analiza sposobów kochania Boga.
Z tego też powodu źródłem inspiracji staje się dla mnie Pismo Święte. Skoro zawiera ono Boże Objawienie, to znaczy, że Bóg dał nam przez nie poznać i doświadczyć siebie samego. Nigdzie więc nie znajdziemy lepszych wskazówek
dotyczących natury kochania.

(fragment książki)

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.wydm.pl/

Artycja | 2012-06-24
Przeczytana: 19 czerwca 2012

W dzisiejszych czasach, kochanie bliźniego nie jest zbyt popularnym zjawiskiem. Kochamy raczej bliskich i tych, którzy dobrze nam życzą, a zapominamy o kochaniu wrogów, jakkolwiek to brzmi. W tej książce możemy znaleźć wskazówki dzięki którym będziemy mogli zrozumieć miłość Boga i chociaż spróbować kochać tak jak On.
Książka "Miłość wszystko wyjaśnia" zawiera krótkie, ale treściwe rozważania fragmentów Pisma Świętego, w których na pierwszy rzut oka nie zawsze znajdujemy przesłanie dotyczące kochania. A jednak! Dzięki analizie Autora, czytelnik w przystępny sposób może odkryć jakie bogactwo kryje się w Biblii oraz jak nieskończenie dobry i kochający jest Stwórca.
Teksty dotyczące miłości Boga do nas oraz naszej miłości do drugiego człowieka, mogą pomóc nam w budowaniu prawidłowych i zdrowych relacji w codziennym, a często nie łatwym życiu.

Anna | 2015-06-26
Przeczytana: 26 maja 2015