Dziadki do orzechów. Przewodnik kolekcjonera

Wydawnictwo: Novae Res
albumy
Kamila

Oddajemy w Państwa ręce pierwsze na polskim rynku opracowanie, które przybliża kolekcjonerom zarówno formy czy postaci dziadków do orzechów, jak i ich wartość. Dziadek do orzechów znany i używany jest od dawna. Z czasem jego wygląd zmieniał się i od prostej formy w postaci kamienia czy młotka ewoluował do bardzo ciekawych, artystycznych form użytkowych. Formy te spowodowały, że dziadek do...

Dziadek do orzechów znany i używany jest od dawna. Z czasem jego wygląd zmieniał się i od prostej formy w postaci kamienia czy młotka ewoluował do bardzo ciekawych, artystycznych form użytkowych. Formy te spowodowały, że dziadek do orzechów stał się obiektem kolekcjonerskim.

Książka ta zawiera numerację patentów i wzorów użytkowych z Wielkiej Brytanii i USA oraz przybliżoną wycenę dziadków do orzechów. Osobnym rozdziałem jest część poświęcona krajaczom do betelu, rozpowszechnionym na Dalekim Wschodzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl