Franklin i książka z biblioteki

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin | Seria: Czytamy z Franklinem
Wydawnictwo: Debit
Franklin's library book
Laobeth

Na podstawie postaci stworzonych przez pisarkę Paulette Bourgeois i ilustratorkę Brendę Clark. Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i...

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji – bez niespodzianki nie byłoby przecież zabawy.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2007

źródło okładki: wydawnictwo DEBIT

książek: 2016
palalela | 2019-10-01
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 01 października 2019

Jako osoba od kilkunastu lat trudniąca się m.in. wypożyczaniem książek, jestem na mega NIE po lekturze tej propagującej złe zachorowania opowieści. Bo jeśli bierze się książkę z biblioteki, nie łazi się z nią po krzakach, a jeśli ją zgubiło, idzie do instytucji i pyta, co należy zrobić (najlepiej odkupić z takim samym nr ISBN!), żeby być na czysto, nie przebiera i ucieka. Miało być ciekawie, wyszło durnie, ooo.

InessaMaximova | 2016-05-14

Otrzymałam bodajże jako najlepsza czytelniczka, gdy byłam w trzeciej klasie szkoły podstawowej :) Miła książka, część mojego dzieciństwa. Często powtarzam, że moje dzieciństwo składało się z trzech części. Hanna-Barbera, Franklin i Martynka.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.