Dzieci Ziemi

Tłumaczenie: Kamil Lesiew
Cykl: Powrót do domu (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Earthborn
Ag2S

Ostatni rozdział przygody na kosmiczną skalę! Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszyi umożliwić jej powrót na Harmonię. Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach...

Ostatni rozdział przygody na kosmiczną skalę!

Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszyi umożliwić jej powrót na Harmonię. Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny. W świecie kontrastów – wojen i pokoju, swobody i zniewolenia, miłości i nienawiści – rozpala się iskierka nadziei na zmiany. Zło jednak nie śpi. A stare waśnie i uprzedzenia, konflikty rasowe i nierówności społeczne nie pozwolą o sobie zapomnieć. Jaki jest plan Opiekuna?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Andi | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019

Po trzech dobrych częściach i czwartej niezłej, piąta część to totalna porażka. Dużo osób już o tym pisało, ale tak mnie zbulwersowała słaba jakość tej książki, że musiałem to napisać. Lepiej by było jakbym jej nie czytał, miałbym lepsze mniemanie o tej serii, a tak pozostaje niesmak i żal, że zmarnowano takie możliwości.

Piotr | 2017-07-07
Na półkach: Przeczytane, Denne

Opinia jest jak dupa, każdy mają swoją. To słowa Kinga. A moja opinia o całej serii Ziemia jest niezbyt pochlebna. Tyle.

Sebastian | 2017-04-29

zakończenie cyklu zdecydowanie najlepsze. zaburza obraz całości.
szkoda że pierwsze trzy tomy są średnio udane.

baszar | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2016
Przeczytana: 06 listopada 2016

Taka sobie. Jak dla mnie na siłę dopisane zakończenie brazylijskiej telenoweli na motywach Księgi Mormona.

Trojka | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016

Ta powieść to taka fantastyczna wariacja biblii. Nawiązań do losów ludu bożego jest tak wiele, że aż się wylewają.

Gimlas | 2015-05-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cztery gwiazdki to ocena całego cyklu „Powrót do domu”. Zapowiedź pierwszego tomu była dla mnie spełnieniem marzeń! Gdzieś daleko w kosmosie istnieje planeta, a na niej zapomniana ludzka kolonia. Nad jej bezpieczeństwem czuwa super-komputer, który z biegiem lat zaczął być traktowany jako bóstwo. Niestety, pierwsi koloniści nie przewidzieli, że maszyna ta będzie pracować tak długo. Zaczęła ona ulegać usterkom, a znaczny regres technologiczny nie pozwala na jej naprawę. Komputer postanawia zwerbować grupę śmiałków, którzy powrócą na ojczystą planetę – Ziemię – w celu otrzymania dalszych wskazówek. Zapowiada się świetnie. I niestety na tym kończą się pozytywy. Cały element z gatunku sci-fi można w tej książce i jej kolejnych tomach upchnąć raptem na kilkunastu stronach. W sumie to jest on nawet zbędny i spokojnie można byłoby go zastąpić bardziej przyziemnymi motywami. Technicznie rzecz biorąc, Pamięć Ziemi to książka o karawanie wędrującej przez pustynię i o religijności jej...

Justyna Antoniewicz | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Zawiodła mnie bardzo książka spodziewałam się czegoś ciekawszego fabuła słaba powieści Dzieci Ziemi.

Jarek Tyrka | 2014-04-22
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

To de facto ocena calego cyklu. Przypowiesc religijna w tle sredniej historii SF wzorowanej na kanwach ksiegi Mormona. Nie wiem czy to byla praca domowa ktora Card musial odrobic w ramach uczestnictwa we wspolnocie religijnej czy on tak z wlasnej woli taki produkcyjniak popelnil. Czyta sie szybko bo to sprawne rzemioslo daleko daleko do klasy Endera.

Iron_Maximus | 2013-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2013

Najsłabsza z 5 książek o Harmonii i Ziemi. Wiele niedokończonych wątków z poprzednich części. Przeskok o kilkaset lat bez informacji co stało się bohaterami którzy byli w poprzednich 4 częściach. Napisana na silę i bez sensu!

Nahya | 2013-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Przykro mi to pisać, ale jestem bardzo zawiedziona. Na początku myślałam, że Card znalazł interesujący sposób na kontynuowanie historii obsadzonej w realiach Harmonii i Nowej Ziemi, a ta część nijak się miała do poprzednich. Więcej - była marnym zakończeniem, takim wymuszonym kolejnym tomem. Dziwi mnie to bardzo, bo potencjał był ogromny! I mimo, że jak zwykle czyta się to miło, to niestety Card nie wykorzystał swoich możliwości w 100%.