Piórem, kropidłem i szablą. Wojciecha Dembołęckiego pisarska i kapelańska przygoda z lisowczykami (1619-1623). Studia i szkice

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego
83-89712-59-8
historia
Nocny_Grabarz

Zasadniczą intencją tej książki jest uporządkowanie wiadomości opisujących rozmiar i rodzaj związków lisowczyków z ich najgłośniejszym kapelanem z lat 1619-1623, rzecz jasna – w zakresie aktywności Dembołęckiego jako pisarza i kaznodziei. Przy czym opis ten, jak wspomniano, nie rości sobie prawa do kompletności z uwagi na rozległość zagadnienia. Integralną poniekąd częścią tego tomu są prace zarejestrowane w Nocie autora oraz niektóre monografie opracowania szczegółowe odnotowane w bibliografii. Doniosłość tej problematyki poświadcza zainteresowanie okazane jej przez wybitne autorytety naukowe i znakomitych artystów z Rembrandtem na czele, co w rekonesansowym wprowadzeniu próbujemy choćby w przekroju ukazać

[Ze Wstępu]

źródło opisu: http://www.ow.uz.zgora.pl/index.php?2005

źródło okładki: http://www.ow.uz.zgora.pl/index.php?2005

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!