Wrócić do Itaki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-01679-0
Anna

"Wrócić do Itaki" to czwarta powieść Ireny Jadwigi Kozłowskiej. Akcja wszystkich poprzednich miała miejsce albo zawierała wątki okupacyjne z czasów II wojny światowej. W tej książce zaś lata wojenne jedynie kształtują charakter i biografię głównego bohatera, Wiktora Rehdöfera, żyjącego już w latach siedemdziesiątych w Warszawie (która go zresztą nie docenia). Wiktor jest chorym egocentrykiem, a zarazem wybitnym i zdolnym naukowcem, zafascynowany reformą polskiej gospodarki.
Kilkoro najważniejszych bohaterów występuje również we wcześniejszych książkach autorki.

źródło opisu: opis własny

Iwa | 2013-02-01