Szalom Izrael

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320713625
Izrael, publicystyka, podróże, Żydzi
jagarkar

Książka odkrywa przed czytelnikami kraj, wokół którego przez lata panowała zmowa milczenia lub przedstawiano go w krzywym zwierciadle. Autorzy, którze zjeździli Izrael wzdłuż i wszerz, byli gośćmi kibuców i miejscowych ortodoksów, ukazują wszechstronny i niezwykle ciekawy obraz kraju, gdzie bogata historia splata się ze skomplikowaną teraźniejszością polityczną, sukcesy gospodarcze z tradycją. Wiele miejsca autorzy poświęcają życiu codziennemu, a także zabytkom i miejscom świętym, po których książka ta może być doskonałym przewodnikiem dla coraz liczniej odwiedzających ten kraj Polaków.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1991 (z okładki)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jagarkar | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Bardzo dobry przewodnik po Izrealu. Izrael w pigułce, historia, obyczaje, kultura. Co więcej, ciekawie napisane.

jatymyoni | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, Bez zachwytu